Liška (SZ): Odložit projednání surovinové politiky státu nestačí, je třeba ji zcela změnit

18.08.2013 16:22 | Zprávy

Rusnokova vláda v demisi ve středu 14. 8. odložila projednávání surovinové politiky státu, která je strategickým dokumentem o možném budoucím směřování ve využívání nerostných surovin pro příštích 20 let.

Liška (SZ): Odložit projednání surovinové politiky státu nestačí, je třeba ji zcela změnit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Strany zelených Ondřej Liška

Rusnokova vláda odložila projednávání surovinové politiky státu, která je strategickým dokumentem o možném budoucím využívání nerostných surovin pro příštích 20 let. Strana zelených tento krok přivítala. Je ovšem paradoxem, že ministr Ciencala včera předkládal rok starý návrh z dílny ministra Kuby a trval na jeho projednání.

Strana zelených je přesvědčena, že Rusnokova vláda v demisi nemá jakýkoliv mandát rozhodovat o takto zásadní věci. Aktuální návrh koncepce navíc obsahuje několik velmi problematických návrhů:

- prolomení tzv. limitů těžby uhlí
- otevření nových uranových dolů
- těžba zlata (Šumava, Brdy)
- podpora výstavby spaloven
- obnova vyvlastňování pro potřeby těžby a mnohé další

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Zeleni.cz

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Krejza (ODS): Rusko a Čína chtějí změnit světový řád. Pozor na Okamuru a Konečnou

8:02 Krejza (ODS): Rusko a Čína chtějí změnit světový řád. Pozor na Okamuru a Konečnou

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k rizikům pro ČR ve změně směrování.