Liška (SZ): Podivínský se projevuje jako leklá ryba, k rozpočtu se ale chová jako krtek

24.12.2013 14:17 | Zprávy
autor: Zeleni.cz

Reakce zelených na MŽP vyrábějící spodní prádlo s bobry.

Liška (SZ): Podivínský se projevuje jako leklá ryba, k rozpočtu se ale chová jako krtek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Strany zelených Ondřej Liška

„Zatímco se Podivínský v rezortních úkolech projevuje jako leklá ryba, k rozpočtu se chová jako krtek. Těsně před koncem jeho působnosti nezbývá občanům, než nad slonem v porcelánu ronit krokodýlí slzy. Místo kalhotek s bobrem potřebujeme ministra, který by byl moudrý jako sova, pracovitý jako mravenec a pilný jako včela. Zatím se ale mnozí ministři podobali spíše strakám. Ministr Podivínský by neměl peníze narychlo utrácet, ale vynakládat je tak, aby skutečně pomohly chránit životní prostředí i zdraví lidí," uvedl Ondřej Liška, předseda zelených.

„Resort MŽP pod vedením ministra Podivínského touto kauzou pouze potvrzuje nastavený směr předchozích ministrů z ODS. Místo např. systematické podpory činnosti nevládních organizací či práce na kvalitním zákoně o odpadech resort na poslední chvíli vyhazuje peníze za nesmyslné a urážlivé reklamní předměty,“ uvedl Ondřej Mirovský vedoucí sekce životního prostředí SZ.       

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Zákon o podpoře bydlení

Jak byste problém s nedostupným bydlením řešila vy? Nebylo by lepší, kdyby všichni politici, nejen vy, co něco třeba i právem kritizují, také navrhovali řešení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Realita armády - chybí tisíce vojáků a stovky miliard na obranu

9:15 Vích (SPD): Realita armády - chybí tisíce vojáků a stovky miliard na obranu

Debata o tom, zda by Česká republika měla vydávat na obranu 3,5 procenta, nebo dokonce 5 procent HDP…