Liška (SZ): Zelení nepodléhají populismu

26.05.2014 15:16 | Zprávy
autor: Zeleni.cz

Vyjádření Ondřeje Lišky k odstoupení z funkce předsedy Strany zelených

Liška (SZ): Zelení nepodléhají populismu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Strany zelených Ondřej Liška

V souvislosti s výsledkem voleb do Evropského parlamentu jsem se k 8. červnu 2014 rozhodl rezignovat na funkci předsedy Strany zelených. Rozhodně ze Strany zelených neodcházím a už vůbec nezakládám nějakou vlastní stranu. Veškeré úsilí budu věnovat tomu, aby se zelení dále a rychleji vyvíjeli, aby dostávali více prostoru a silnější hlas v české i evropské politice. Mám naprostou jistotu, že zelení mají ve svých řadách desítky a stovky schopných političek a politiků, kterým se dnešním dnem otevírá prostor k ještě aktivnější práci v rámci strany. Věřím, že dokáží oslovit řadu nových voliček a voličů v podzimních komunálních a senátních volbách a já se jim k tomu budu snažit být plně nápomocný.

Za dvanáct let zde dosud strávených jsem se snažil, aby Strana zelených šla příkladem. Ukazujeme cestu a to, co říkáme navenek, také sami děláme. Chtěl bych poděkovat všem, kteří nás podporují a ubezpečit je, že hlas pro zelené není v žádných volbách hlasem ztraceným.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Mikuláš Peksa, Ph.D. byl položen dotaz

USA

Vy opravdu myslíte, že USA jako velmoc zanikne? A kdo ji ve sféře vlivu podle vás nahradí? Čína, Rusko? To by přeci bylo ještě horší. Dost pochybuji, že by to mohla být Evropa nebo vy snad máte jiný názor?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Štěpánek (Trikolora): Zblblí studenti v akci

12:12 Štěpánek (Trikolora): Zblblí studenti v akci

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k studentské iniciativě za veřejnoprávní média