Luzar (KSČM): Malostranské povídky, 1. díl

26.11.2017 10:49

Byť se říká, že slibem nezarmoutíš a že slíbit se dá všechno, většina počátků ve společenství lidí začíná nějakým slibem.

Luzar (KSČM): Malostranské povídky, 1. díl
Foto: KSČM
Popisek: Leo Luzar, KSČM

Byť se říká, že slibem nezarmoutíš a že slíbit se dá všechno, většina počátků ve společenství lidí začíná nějakým slibem. Jak vážně jej dotyčný v danou chvíli myslí, neví většinou ani on sám. Zvláště pak, když něco slibuje poprvé. Slibovat třeba již počtvrté slib manželský se potom zdá pro okolí úsměvné. Podobné je to i se slibem poslaneckým. Asi mi nepřísluší polemizovat nad tím, kolik nových kolegů se s ním obeznámilo před samotným aktem, který posléze stvrdili svým podpisem. Ale našla se i skupina takových, kteří toto činili již po několikáté. Proto jsem přesvědčen, že zcela chápou obsah slov v něm obsažených. Tedy že svůj mandát  budou vykonávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Jak si tedy mám ale vysvětlit tu skutečnost, že mnoho z nich , vykonávající daný mandát  minimálně opakovaně neustále vypočítávalo, jak velkou skupinu voličů zastupují a koho že to vlastně před kým míní bránit.

A to samozřejmě v zájmu svých voličů a pod anonymitou černých obleků s výrazem tváře nechtě odkrývajícím skutečné charaktery. Prý tu sedí strany demokratické a ty druhé, či dokonce jsou zde nelidé, nějací antihumanisté.  V tomto ohledu aktivně řečnili zvláště představitelé ”demokratického bloku”, a to s podivem nejaktivněji pánové Bartošek, Bělobrádek a Jurečka, zřejmě ve svém souboji o přízeň budoucích  delegátů sjezdu KDU-ČSL za zdárného sekundování poslanců Kalouska a Stanjury, kterým už asi nejde o stranické bydlo,  ale možná jen o ego.

 A tak vyvstává otázka. Vůči komu je namířena jejich nenávist a vztek z nesplněných stranických ambicí? Vůči kolegovi v poslanecké lavici nebo vůči voliči, jehož trestem za špatnou volbu je pohled na celé to tragické divadlo. 

Převzato z profilu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Konzervativní strana: Jak jedním preferenčním hlasem najednou volit více kandidátů?

22:44 Konzervativní strana: Jak jedním preferenčním hlasem najednou volit více kandidátů?

Společná tisková zpráva KČ, KONS a SMS k volbám do EP