MS Piráti: Rivalita mezi pirátskými stranami nabírá na obrátkách

22.08.2018 9:14

Vyjádření Moravské a Slezské pirátské strany k incidentu napadení jejího člena funcionářem České pirátské strany

MS Piráti: Rivalita mezi pirátskými stranami nabírá na obrátkách
Foto: MS Piráti
Popisek: MS Piráti - logo

Rivalita mezi pirátskými stranami nabírá s přibližujícími se volbami na obrátkách. V neděli ve večerních hodinách byl při koncertu v pražském parku Parukářka pro své politické názory verbálně a následně i fyzicky napaden jeden ze členů přípravného výboru nově vzniklé Moravské a Slezské pirátské strany (MS Piráti)a její kadidát za senátora, a to členem České pirátské strany a kandidátem této strany na radnici v Praze 5 Petrem Křičenským. Moravská a Slezská pirátská strana se jako politická strana založená na principech tolerance, humanity a skutečného liberalismu ostře distancuje od takových projevů netolerance a agresivity vlastní radikálním extrémistickým skupinám a fašizoidním živlům. MS Piráti věří, že se jednalo o ojedinělý exces frustrovaného funkcionáře České pirátské strany, se kterou se řadoví členové a skuteční příznivci pirátského hnutí nemohou ztotožňovat, stejně jako se neztotožňují v posledních dnech s nevybíravou pomlouvačnou a smyšlenou kampaní vedenou Českými Piráty Ivana Bartoše v kyberprostoru a na sociálních sítích proti Moravským a Slezským Pirátům.Tyto pomluvy a verbální agrese, vrcholící (zatím) inzultací pro jiný politický názor, jsou jen potvrzením potřeby vzniku nové strany jako člena piratského hnutí a principů, na kterých nová pirátská strana vznikla.

Pokud však chce Moravská a Slezská pirátská strana prostřednictvím svých aktivistů v politice důsledně prosazovat zásady tolerance, nenásilí a maximálně otevřené a transparentní politické kultury, nemůže zůstat proti podobným nevyprovokovaným útokům lhostejná a nečinná. Z tohoto důvodu se obrátilo na orgány činné v trestním řízení a požádalo ve věcech verbálních i fyzických útoků pro jiný politický názor či z důvodu politického přesvědčení o zjednání nápravy. MS Piráti považují za zcela absurdní, že někteří funkcionáři České pirátské strany v zájmu udržení svých křesel neváhají opustit vůči svým politickým oponentům pro jejich názor použít i zjevné násilí a zejména pak to, že sám dotyčný Petr Křičenský neváhá ve své předvolební rétorice operovat s pojmy jako jsou dobré sousedské vztahy a větší bezpečnost občanů.Zde je zcela zřejmé, že praxe a líbivá předvolební sebeprezentace se rozchází s teorií.

Takovýchto podobných útoků na sociálních sítích se dopouští mnoho dalších funkcionářů, členů a sympatizantů České pirátské strany, jako jsou Michal Gill, Petr Kapounek, Vladimír Charvát a desítky dalších.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ženíšek (TOP 09): Turecká agrese ohrožuje i evropskou bezpečnost

10:25 Ženíšek (TOP 09): Turecká agrese ohrožuje i evropskou bezpečnost

Západ si má podle Erdogana vybrat. „Buď budete podporovat spojence v NATO, nebo kurdské teroristy, p…