MŽP: 1,25 miliardy na stovky veřejných budov po celém Česku

16.06.2019 9:16 | Zprávy
autor: PV

Úspory energií v nemocnici v Novém Městě na Moravě, rekonstrukce hasičské zbrojnice v Nejdku nebo zateplení kulturního domu v Cetkovicích - to jsou příklady opatření v místech, kde díky podpoře z Operačního programu Životní prostředí opraví veřejné budovy a sníží náklady na jejich provoz. Práce se rozeběhnou na celkem 370 projektech, kterým Ministerstvo životního prostředí schválilo dotaci v celkové výši 1,25 miliardy korun.

MŽP: 1,25 miliardy na stovky veřejných budov po celém Česku
Foto: Ministerstvo životního prostředí
Popisek: Ministerstvo životního prostředí

 „Záměrem podpory energeticky úsporných opatření z EU fondů je pomoci obcím při nákladných rekonstrukcích budov sloužícím veřejnosti. Z pohledu životního prostředí tyto investice přispívají ke snižování emisí skleníkových plynů, prachu a popílku do ovzduší a zvyšování podílu energie získávané z obnovitelných zdrojů,“ uvádí ministr životního prostředí Richard Brabec.

Dotace na zateplování jsou v obcích populární. Starostům přinášejí hned několik výhod najednou. Opraví budovu, která patří obci a kterou využívají obyvatelé, k tomu výrazně sníží spotřebu energií, takže je jejich provoz v dalších letech mnohem levnější. A díky dotaci není investice do budovy tak hlubokým zářezem do obecní kasy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Mgr. Ondřej Krutílek byl položen dotaz

Vy-EU zaspala

Na to jste přišel až nyní? Nemyslíte, že EU zaspala snad ve všem? A že to hlavní, co se jí daří je destabilizace sama sebe?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rakušan (STAN): Nebudu už dál kandidovat na místopředsedu sněmovny

10:04 Rakušan (STAN): Nebudu už dál kandidovat na místopředsedu sněmovny

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k postu místopředsedy Polanecké sněmovny.