„Projekty, ve kterých se lidé nedozvídají o přírodě z knih a letáků, ale sami přírodu aktivně objevují, aktivně podporuji. Z našich provozních výdajů jsme za poslední roky ušetřili díky škrtům v mandatorních výdajích, nebo díky centrálním nákupům elektřiny a telekomunikačních služeb. Proto si v letos a příští rok můžeme dovolit investovat do povalových chodníků, informačních cedulí, rozhleden, pozorovatelen, stojanů na kola nebo přístřešků proti dešti. Národní parky, CHKO a jeskyně tak svým návštěvníkům nabídnou lepší komfort a uživatelský servis,“ říká ministr životního prostředí Tomáš Jan Podivínský
a dodává: „Jsem rád, že jedna z prvních věcí, kterou jsem mohl dokončit po svém předchůdci, je uvolnění připravených peněz na konkrétní projekty pro návštěvníky přírody.“
V národních parcích a chráněných krajinných oblastech bude moci být komplexně obnovena návštěvnická infrastruktura, opraveny cesty pro cyklisty, nebo zpřístupněny méně dostupné přírodní krásy i osobám s tělesným handicapem. Do projektu je zapojeno šest rezortních organizací: AOPK ČR, Správa NP České Švýcarsko, Správa KRNAP, Správa NP Šumava, Správa NP Podyjí a Správa jeskyní ČR.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.