Malačka (ČSSD): Znojmo úspěšně pokračuje s investicemi do městských částí

10.08.2022 8:39

Město Znojmo s investicemi ve svých městských částech úspěšně pokračuje i v letošním roce. Práce probíhají na kulturních domech, komunikacích, veřejném osvětlení, útulku pro psy a kočky i na přípravě realizace zcela nového parkoviště.

Malačka (ČSSD): Znojmo úspěšně pokračuje s investicemi do městských částí
Foto: Facebook
Popisek: Jakub Malačka

„Často říkám, že město není jen centrum. V uplynulých letech se nám daří městské části dále rozvíjet, a to i díky místním aktivním občanům, kteří nás upozorňují na různé podněty,“ říká starosta města Znojma Jakub Malačka. 

Anketa

Mají Babišovi odpůrci právo narušovat pokřiky či silnější formou jeho mítinky?

6%
91%
hlasovalo: 37562 lidí

V nejbližších dnech budou zahájeny práce na rekonstrukci veřejného osvětlení v městské části Hradiště, a to v ulicích Švédská, Nová, Pivovarská a Mašovická. Celkem bude vyměněno 34 stožárů a staré technologie nahradí úsporné LED osvětlení. Město zde investuje téměř 2,3 miliony korun.

V Oblekovicích se dokončují práce na rekonstrukci průtahu městskou částí. Město zde opraví chodníky, odstavná stání a část komunikace. Celkem zde investuje 4,2 milionu korun. Podél komunikace průtahu bude také instalováno nové veřejné osvětlení a rekonstrukcí projde i místní rozhlas. Do těchto prací bude investováno téměř 8 milionů korun.

V této městské části probíhá i rozsáhlá rekonstrukce kulturního domu. V tomto roce již proběhla oprava střechy kulturního domu a přilehlého objektu restaurace a byly vyměněny vchodové dveře. V srpnu byly zahájeny práce na kompletní opravě zázemí, včetně nové elektroinstalace a sociálního zařízení. Město do celkových oprav kulturního domu investuje téměř 6,9 milionů korun. V přípravě je také realizace zcela nového multifunkčního hřiště a instalace workoutové sestavy.

Dalším kulturním domem, který byl opraven, je v městské části Derflice. Dům byl zateplen a dostal novou fasádu za celkovou cenu téměř 1,2 milionů korun.

V Načeraticích probíhá rekonstrukce útulku pro opuštěné psy a kočky. Do rozsáhlých oprav město investuje 2,2 milionů korun (více informací o projektu je uvedeno v tiskové zprávě https://bit.ly/3bJgeMp). Další investicí v Načeraticích je doasfaltování krajnice vozovky na průtahu městskou části po výstavbě chodníků. Komunikace patří do majetku Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje, proto se z poloviny na financování podílí i kraj. Předpokládaný termín dokončení je v listopadu tohoto roku. Hodnota investice je zde vyčíslena na 1,2 milionů korun.

V Příměticích budou probíhat opravy na hřbitově. Kompletní opravou projde hřbitovní zeď. Stěny budou očištěny, vyspraveny a dostanou novou omítku. Natřeny budou také kovové konstrukce vstupní brány.  Na budově márnice bude vyměněna replika dřevěného okna a dveří. Investice zde bude bezmála 2,3 milionů korun. Práce budou probíhat od září do října. Dále v této městské části bude vybudováno nové parkoviště. Na pronajatém pozemku nedaleko školního statku vznikne přibližně 90 parkovacích míst. V této lokalitě město počítá i s rozšířením veřejného osvětlení a s instalací bezpečnostních kamer.

To je výčet těch nejdůležitějších investic, které v letošním roce prochází postupnou realizací.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Petr Bendl byl položen dotaz

Diskuze

Dobrý den, pane Bendle. Hned na začátku říkám, že podle mě nemají zemědělci k demonstracím důvod. Vždyť jejich zisky rostou, tak na co si stěžují? Ale proč vás oslovuji je kvůli vašemu komentáři. Tvrdíte, že protest pokus nelegitimních osob o destabilizaci. Proč myslíte, že by se o to někdo snažil? ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šojdrová (KDU-ČSL): Rusové na olympiádu nepatří

22:16 Šojdrová (KDU-ČSL): Rusové na olympiádu nepatří

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k válce na Ukrajině.