Mařák: Česká televize škatulkuje a zvýhodňuje některé politické strany a hnutí

14.09.2018 17:32

Průzkum volebního potenciálu neukazuje možný výsledek voleb.“ Sama televize si nechá udělat průzkum a pozve do studia pouze vybrané lídry?

Mařák: Česká televize škatulkuje a zvýhodňuje některé politické strany a hnutí
Foto: Twitter
Popisek: Martin Mařák, MČ Ostrava-Jih

Česká televize, veřejnoprávní zpravodajské médium, která slovy svého reportéra „vám nabídneme   pohled lídrů hnutí a stran, tedy desítky mužů a jedné ženy, kteří by si na sebe rádi oblékly primátorský řetěz, abychom byli spravedliví, jedenáctku lídrů vám teď představíme abecedně dle příjmení“ Jaká je tady spravedlnost, když Česká televize píše na svém webu: „Hosté byli do studia pozváni na základě průzkumu takzvaného volebního potenciálu, který si Česká televize nechala zpracovat společnostmi Kantar TNS a Median. Průzkum volebního potenciálu neukazuje možný výsledek voleb.“  Sama televize si nechá udělat průzkum a pozve do studia pouze vybrané lídry? Pokud by se jednalo o soukromou televizi, člověk by ani nic nemohl namítat, ale pokud se jedná o veřejnoprávní instituci, které si nemůže dovolit zvýhodňovat jedny kandidáty nad druhými, je tento přístup neomluvitelný.

Česká televize velice dobře věděla, že Ostrava má pro volby do zastupitelstva statutárního města Ostrava patnáct subjektů, které mají zaregistrovanou kandidátní listinu.

Martin Mařák

  • BOS
  • Bojovník za spravedlnost.
  • zastupitel měst. části

Česká televize úmyslně znemožnila čtyřem zástupcům kandidujících volebních stran jejich veřejné prezentaci a svévolně tímto ovlivňuje voliče. V demokratických volbách mají mít všichni stejná práva a možnosti, minimálně z veřejnoprávních médií. Skutečným názorem a přáním občanů, jsou právě a jedině volby. Ty byly ovlivněny právě představením pouhého výběru kandidátů.

Pro seriózní příklad si vezmeme další veřejnoprávní medium, Český rozhlas. Bude mít pořad s lídry kandidujících stran a pozvánka je pro všechny. Patnáct kandidujících subjektů, patnáct pozvaných. Jediný rozdíl je v tom, že to rozdělili do tří skupin po pěti a vysílat se bude ve třech dnech, pokaždé s jednou skupinou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Demografický propad a nedostatek pracovních sil musíme vyřešit sami

22:41 Okamura (SPD): Demografický propad a nedostatek pracovních sil musíme vyřešit sami

Komentář na facebookovém profilu k dopadům nekontrolované migrace.