Marek (TOP 09): Milion korun je k dispozici v participativním rozpočtu města

21.03.2023 12:18 | Zprávy

Už počtvrté byl v rozpočtu města schválen milion korun na takzvaný participativní rozpočet. Obyvatelé Mladé Boleslavi tak mají šanci sami rozhodnout, kam investované peníze poputují, aby co nejlépe sloužily městu a všem, kteří zde žijí.

Marek (TOP 09): Milion korun je k dispozici v participativním rozpočtu města
Foto: TOP 09
Popisek: TOP 09

Pravidla jsou jednoduchá. Hodnota jednoho projektu nesmí překročit částku 300 tisíc korun, nápad, který bude realizován, musí být na veřejném prostranství či budově v majetku města, aby skutečně sloužil co nejširšímu množství lidí. 

„Budu moc rád, když se zapojí co nejvíce lidí. Co se týká nápadů, může se jednat o vylepšování veřejných prostor, rekonstrukci stávajících objektů, doplnění či umístění úplně nového mobiliáře v ulicích, výsadbu zeleně či její úpravu, nové herní prvky na stávajících hřištích či cokoliv dalšího, fantazii se meze nekladou," vyzývá náměstek promátora Daniel Marek.

Návrhy lze podávat prostřednictvím formuláře, který naleznete v rubrice Rozpočet na webu města, do 31. března letošního roku.

Vyplněný formulář v uzavřené obálce můžete zanést nebo poslat do podatelny magistrátu (Komenského náměstí 61).

K návrhu je nutné přiložit podpisový arch, který dokládá, že návrh podporuje alespoň patnáct obyvatel města. Formulář naleznete rovněž na webu města ZDE.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

plat

Dobrý den, je pravda, co tvrdí ten mladý youtuber a europoslanec, že kromě vysokého platu, což se ví dlouho, dostávají ale europoslanci ještě další peníze? Prý až 700 000 korun měsíčně na odměny svého týmu a 127 000 na vedení kanceláře ve své zemi, současně si jsou vám propláceny letenky do země v ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hašek (PRO): Jak moc kyselá a pro koho bude letos znojemská okurka?

11:17 Hašek (PRO): Jak moc kyselá a pro koho bude letos znojemská okurka?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke korupční kauze na znojemské radnici