Marková (KSČM): Předbíhat ve frontě je v Královéhradeckém kraji (někomu) dovoleno

15.01.2021 4:31

Šíření nákazy ve čtyřech z pěti okresů, na Trutnovsku, Hradecku, Rychnovsku a Náchodsku je nejrychlejší v zemi. S nárůstem covid pozitivních pacientů se jako první musí ve velké míře vypořádávat Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje.

Marková (KSČM): Předbíhat ve frontě je v Královéhradeckém kraji (někomu) dovoleno
Foto: Hans Štembera
Popisek: Soňa Marková
reklama

Záchranáři přiznávají, kvůli vytíženosti zdejších nemocnic musí pacienty odvézt i do jiných krajů. Fakultní nemocnice se snaží přidávat lůžka, ale je limitovaná chybějícími 250 zdravotníky. Přibližně stejný počet personálu postrádají také v nemocnicích Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje. Například v trutnovské nemocnici jich aktuálně chybí celá čtvrtina. Covidová oddělení krajských nemocnic jsou plná. Navyšování lůžek brání nedostatek personálu, a proto musí vypomáhat i studenti zdravotnických škol a armáda. Přihlásit se může doslova každý, komu to jeho zdravotní stav a profese dovolí.

Anketa

Kdo ze jmenovaných chybí ve vysoké politice nejvíc?

hlasovalo: 5937 lidí

Aktuálně velkou kladnou odezvu měla výzva k dobrovolnické pomoci náchodského starosty. Odborná práce ale zůstává na kvalifikovaných zdravotnících a těch je zoufale málo. Pomáhají také nová lůžka mimo nemocnice. V krkonošských Janských Lázních převezmou některé pacienty z nemocnic v Královéhradeckém kraji. Lázně mají připravených několik desítek lůžek, a to jak pro lidi s koronavirem, tak i bez něj.

I v Královéhradeckém kraji se začalo s očkováním zdravotníků v první linii. Hejtman řešil dostatek vakcín i potřebného zdravotnického materiálu a také první skandál. Radní pro zdravotnictví a bývalý primátor Hradce Králové se spolu s manželkou nechal „tajně“ očkovat. Na veřejnost se to dostalo díky sociálním sítím a tak začal kolotoč trapných „papalášských“ výmluv.

Radní Fink má sice titul MUDr., ale do první linie nenastoupil. Jeho žena se údajně chystá na dobrovolnickou práci, ale ani dobrovolníci se nyní neočkují přednostně. Pro neetické a nevhodné chování v podobě „předbíhání ve frontě“ z titulu funkce a kvůli vlastnímu prospěchu omluva neexistuje. Nenajdou ji ani pan Fink za Hradecký demokratický klub, ani hejtman a senátor Červíček za ODS ani mluvčí holdingu se zdůvodněním o „utajené“ propagaci očkování a budoucí vakcinace dobrovolníků, a dokonce ani specialista na zdravotnické právo a expert Pirátů O. Dostál s tvrzením, že zákon to nezakazuje či prezident ČLK Kubek s komentářem, že „Babiš se také nechal očkovat a není zdravotník“.

Snaha vehementně obhájit neobhajitelné je směšná a poukazuje na morálku současných vládců Královéhradeckého kraje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pohner (Trikolóra): COVID je promarněnou šancí lidstva

22:09 Pohner (Trikolóra): COVID je promarněnou šancí lidstva

Existuje cesta z COVIDU? Samozřejmě, a je to cesta, která vede opět ke spravedlivému a prosperujícím…