Marksová Tominová (ČSSD): Musíme vědět, jak sociální podniky pomáhají

29.12.2014 16:04

Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR připravilo seznam charakteristik, které by měly splňovat sociální podniky. V novém návrhu jsou jasně definovány dva typy sociálních podniků - klasický sociální podnik a integrační sociální podnik.

Marksová Tominová (ČSSD): Musíme vědět, jak sociální podniky pomáhají
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michaela Marksová

Sociální podnik musí splňovat tyto charakteristiky: Musí mít veřejně prospěšný cíl, přinášet sociální prospěch, ekonomický prospěch, environmentální prospěch i místní prospěch. 

„Musíme vědět, co přesně myslíme pojmem sociální podnik a jakým způsobem tyto organizace pomáhají naší společnosti,“ uvedla ministryně Michaela
Marksová.

Ministerstvo práce a sociálních věcí se sociálnímu podnikání dlouhodobě věnuje a podporuje jej. Z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a Integrovaného operačního programu bylo již poskytnuto více než 500 milionů Kč na financování nových sociálních podniků.

Rozpoznávací znaky byly vytvořeny v rámci projektu Podpora sociálního podnikání v ČR, který je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Ministerstvo práce a sociálních věcí

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

návrat Ukrajinců

Je podle vás fér někoho nutit jít válčit, když nechce, a lze takové lidi vůbec nějak motivovat? Jestli někdo před válkou utekl, myslíte, že je něco, co ho přiměje jít válčit? Vždyť není nic cennějšího, než život. A jelikož se válka pro Ukrajinu nevyvíjí vůbec dobře, není třeba řešit, co bude Ukrajin...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Koudelka (Trikolora): Tajemství Michaila Gorbačova

16:14 Koudelka (Trikolora): Tajemství Michaila Gorbačova

Recenze knihy Jánose Zolcera. Nakladatelství Slovart Praha 2023, ISBN 978-80-276-0579-8, 408 stran.