Matas (SZ): Volba zástupců do Rady školy za zřizovatele - proč nezbylo místo na Zelené?

10.01.2016 19:10

Na schůzi Zastupitelstva města 16.12. byli zvoleni tři zástupci za zřizovatele do Rady školy v Roztokách – Petra Kazdová, DiS (TOP09), Mgr. Stanislav Boloňský (SAKURA) a Jan Jakob (TOP 09).

Matas (SZ): Volba zástupců do Rady školy za zřizovatele - proč nezbylo místo na Zelené?
Foto: zeleni.cz
Popisek: Logo Strany zelených

Jak to šlo popořadě? 25.11.2015 vyzval pan starosta všechny politické subjekty k nominaci svých kandidátů. Strana zelených v Roztokách navrhla zastupitele Petra Macouna, MBA. Je to velmi kvalitní kandidát s širokým přehledem v oblasti technologií (i ve vzdělávání), jeho děti chodí do školy v Roztokách a mohl být velmi dobrým pojítkem mezi Zastupitelstvem města a Základní školou. Zájem přispět pro blaho obce, svojí erudicí a znalostmi, už mnohokrát prokázal…

Z roztocké vládnoucí koalice za TOP09, Sakuru a ODS přišel návrh v podobě – Petra Kazdová (TOP 09), Stanislav Boloňský (SAKURA) a velmi překvapivě sám sebe nominoval pan starosta Jan Jakob (TOP 09).

Nezpochybnitelnou hvězdou mezi nominovanými je pan Boloňský – už mnoho let v této oblasti pracuje a podílí se na směřování většiny vzdělávacích institucí v Roztokách. Petra Kazdová, Sales manager hotelu Academic v Roztokách, je členkou školské komise (stejně jako pan Boloňský), této oblasti se tedy zřejmě chce věnovat a nad její nominací nebylo třeba zvedat obočí. Překvapení vzbudilo u veřejnosti „sebenominování“ pana starosty Jakoba. Proč pochybnosti? Ve své pozice starosty je zván na všechny schůze, jak Školské komise města tak určitě nemá problém přijít na schůzy Rady školy, coby nejvyšší představitel zřizovatele – starosta.

Úsměvnou tečkou celého příběhu je, že po tajné volbě členů Rady školy (velmi netradiční forma) – pro sebe sami hlasovali i nominanti – tedy Petra Kazdová i Jan Jakob. Držme palce Základní škole, ať nové trio v Radě školy má čas, sílu a energii při prosazování zdravého rozumu!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sociální demokraty pro Afrín: Kurdové z Rojavy při obraně svého území zůstali zcela sami

12:10 Sociální demokraty pro Afrín: Kurdové z Rojavy při obraně svého území zůstali zcela sami

Otevřený dopis skupiny sociálních demokratů předsedovi zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Lubom…