Matoušková (STAN): Migrační politika nesmí být zneužívána

14.06.2016 6:31

Na pozvání STANu a europoslance Stanislava Polčáka se zúčastnily studijní cesty do sídla Evropského parlamentu ve Štrasburku naše kandidátky do krajských voleb v Pardubickém kraji starostky Michaela Matoušková (Řečany nad Labem) a Jaroslava Píšová (Chvojenec).

Matoušková (STAN): Migrační politika nesmí být zneužívána
Foto: Redakce
Popisek: Starostové a nezávislí

 Jako důležité vnímají propojení komunální, krajské a poslanecké politiky s tou evropskou. Zastávají názor, že politika má jít od zdola, od našich občanů a rozhodování na vyšší politické úrovni má být odrazem jejich potřeb. A protože již zkušenosti s komunální politikou mají, je jejich záměrem své znalosti a zkušenosti zúročit i v Pardubickém kraji.

„S europoslancem Stanislavem Polčákem jsme probírali mnoho témat, mezi nimi byla i migrační politika, ale také síla médií, která u nás velmi ovlivňuje názory lidí na ni. Migrační politika nesmí být zneužívána a musí být velmi pečlivě a jasně stanovená pravidla pro udělování azylu. Nechceme ztratit svou národní identitu, finanční prostředky z daní našich občanů nesmí být neuváženě poskytovány na kvóty pro imigranty, kteří neutíkají před válkou. Je ale třeba pomoci těm, kteří to opravdu potřebují a utíkají před válkou s potřebou zachovat si vlastní život a právo na něj. Je třeba dát jasně najevo, že ti, kteří k nám přicházejí a zůstanou zde, musí se přizpůsobit naší kultuře, našim pravidlům. Tomu všemu ale musí předcházet jejich pevné a jasné stanovení, aby se naprosto vyloučilo přijetí těch, kteří celého migračního procesu jen zneužívají“ říká starostka Řečan nad Labem Michaela Matoušková.
 
Autor Zdenka Hanyšová Celá  - Foto Michaela Matoušková  

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): Reakce na prohlášení ohledně přehlasování v případě Dublinu IV.

13:10 Rozvoral (SPD): Reakce na prohlášení ohledně přehlasování v případě Dublinu IV.

Dostal jsem anketní otázku pro ParlamentníListy.cz co říkám na prohlášení poslance ODS Václava Klaus…