Maxová (ANO): Stálá komise pro rodinu, rovné příležitosti a národnostní menšiny

17.01.2015 8:59

Stálá komise pro rodinu, rovné příležitosti a národnostní menšiny - informace z lednového jednání.

Maxová (ANO): Stálá komise pro rodinu, rovné příležitosti a národnostní menšiny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radka Maxová (ANO)

Na prvním letošním jednání řešila Stálá komise pro rodinu, rovné příležitosti a národnostní menšiny především problematiku genderu v České republice a začlenění lesních klubu, resp. lesních školek do vzdělávacího procesu tak, aby odpovídal zákonné legislativě.

Z jednání vyplynulo, že Česká republika se v uplatňování rovných příležitostí pro ženy pohybuje až na samém konci mezi evropskými zeměmi a ve světovém měřítku jsme na 96. místě, tj. na stejné úrovni jako např. Ázerbájdžán a Indonésie. Vláda sice schválila v prosinci 2014 Vládní strategii pro rovnost žen a mužů v ČR na léta 2014 – 2020, ale jak členové komise konstatovali, vytváření bezpočetných plánů, analýz, návrhů nepomůže vyřešení samotného problému v ČR. Byť jednotlivá ministerstva deklarují pozitivně přijetí genderové studie, sami na svých pracovištích neuplatňují dohodnutou a přijatou koncepci a nevytvářejí podmínky pro fungování vytýčených cílů. Z to vyplývá, že komise se bude zaměřovat především na konkrétní výsledky v reálním prostředí, nikoliv pouze na vypracování statistických a podobných dat.

Na základě přijetí Zákona 247/2014 Sb. o dětských skupinách  vznikla potřeba zakomponovat lesní kluby, resp. školky do vzdělávacího systému ČR. MŠMT, MZd, MPSV a Asociace lesních školek mají rok na nalezení shody, která povede k registraci lesních školek, které mají za cíl vzdělávání. Pokud se rozhodnou některé subjekty typů lesních klubů neregistrovat se ve vzdělávacím systému s dodržením zákonných a hygienických pravidel, nespadají v tuto chvíli pod kontrolu státu. V praxi to znamená, že pouze vedení lesních klubů a rodiče jsou ručí za zdraví a výchovu dítěte a jsou si vědomi své plné zodpovědnosti za tuto alternativu.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radka Maxová - profil

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kubisková (Přísaha): Fiala měl dávno toho bezcitného cynika Novotného vyloučit

16:14 Kubisková (Přísaha): Fiala měl dávno toho bezcitného cynika Novotného vyloučit

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k řeporyjskému starostovi Pavlu Novotnému a jeho hrub…