Maxová (ANO): Stát musí vědět komu, kdy a jak má poskytnout záchrannou síť

21.05.2016 7:29 | Zprávy
autor: PV

Vyjádření poslankyně Radky Maxové ke krajským volbám

Maxová (ANO): Stát musí vědět komu, kdy a jak má poskytnout záchrannou síť
Foto: Archiv
Popisek: Radka Maxová

"Vážené dámy a pánové, pojďme se dnes pobavit o tom, co všichni považujeme za důležité a co se dotýká nás všech napříč věkovými i společenskými skupinami. Všichni chceme žít v důstojných životních podmínkách," zahajuje naše kandidátka na funkci hejtmana svoje prohlášení.

Dobře fungující sociální politika je základ společenské stability. Úkolem státu je zaručit všem svým občanům důstojnost a bezpečí ve všech etapách života. Stát musí vědět komu, kdy a jak má poskytnout záchrannou síť a jak tuto službu efektivně financovat.

Zároveň musí disponovat funkčními kontrolními mechanismy, aby systém nebyl zneužíván.

Co je podstatou sociálního systému, tak aby fungoval a lidem se tu žilo líp? Je to MEZIGENERAČNÍ SOLIDARITA, kdy zaměstnaní lidé odvádějí část svých příjmů na platbu do systému sociálního pojištění, z něhož se vyplácí starobní důchodové dávky starým lidem. Je to ADRESNOST, tak aby sociální pomoc byla zacílena na lidi, kteří ji potřebují a nebyla zneužívána a je to UDRŽITELNOST, tedy jednoduše řečeno, nerozdávat tam, kde to není potřeba a motivovat lidi, aby se o sebe starali sami.

Musíme se postarat o děti a rodiče

Základem všeho jsou samozřejmě děti a jejich zázemí, rodina. Děti by neměly být vnímány jako handicap pro úspěšný život. Dítě je, ale nepatří státu a zodpovědnost má nést RODIČ. Ovšem tím, že stát podporuje porodnost, přebírá na sebe určitou míru zodpovědnosti. Měl by zajistit, aby děti žily v důstojných podmínkách, a aby například chudoba neměla vliv na to, zda-li dítě bude mít oběd, kde bydlet a jak se bude rozvíjet.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Tomáš Goláň byl položen dotaz

Volby

Voliči si zvolili, koho zvolili. Jak si vysvětlujete, že nezvolili vás? To, že ANO dost rozhazuje je i pravda, ale co je špatného na tom, že to jak vy tvrdíte sype mezi občany? Asi by to chtělo sypat z rozumem, ale sypat třeba je nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolovratník (ANO): Na NATO má jet vláda, ne lídr opozice

4:32 Kolovratník (ANO): Na NATO má jet vláda, ne lídr opozice

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k summitu NATO v Ankaře.