Michálek (Piráti): Zastrašit se nenecháme

23.05.2025 18:09 | Monitoring
autor: PV

Uhlobaron Pavel Tykač, který zbohatl díky drahým cenám energií, podal žalobu na šéfa pirátských poslanců Jakuba Michálka.

Michálek (Piráti): Zastrašit se nenecháme
Foto: Interview ČT24
Popisek: Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek

Vadí mu jeho blog s názvem Pravda o mocenském oligopolu na serveru Seznam Medium. Michálek v něm napřímo popsal, že Tykač přes radního Pavla Matochu a další lidi ovlivňuje dění ve veřejnoprávní České televizi, má mediální vliv a prolobboval si úlevy v platbách za rekultivaci dolů. 

„Občané a firmy v Česku si dobře pamatují, že v posledních letech zaplatili rekordní částky za elektřinu. Na tom vydělal hlavně pan Tykač a pár dalších holdingů. Máte rekordně drahou elektřinu a potraviny. Poslední dvě vlády ekonomika stagnuje, obři dál rostou. Z vašich daní poslední dvě vlády zaplatily desítky miliard na zbytečných dotacích a úlevách pro uhlobarony. Mají rekordní zisky a ještě jim máte dotovat elektrárny? Piráti jsou jediní, kdo navrhuje všechny dotace pro velké holdingy zastropovat. Místo toho dáme miliardy na zateplování domů, úspory a modernizaci energetiky. To je cesta, jak posunout Česko dopředu. Trnem v oku těmto zákulisním skupinám je hlavně fakt, že pojmenováváme věci pravými jmény, abyste se v tom vy občané vyznali,“ říká Michálek. 

Minulý týden přitom Deník N zveřejnil informaci (ZDE), že si Tykač a předseda Rady ČT Matocha pozvali k Tykačovi domů ředitele ČT Petra Dvořáka a naléhali na něj, aby rezignoval. Již dříve Seznam zprávy upozornily, že Matocha s rodinou slavili s Tykačem jeho 60. narozeniny na ostrově Svatý Bartoloměj v Karibiku. „Kontroverzní uhlobaron tedy zjevně ovlivňuje dění v ČT. Teď chce ještě zabránit mluvit těm, kdo to řeší,“ vysvětluje dále předseda pirátských poslanců. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.