Michalik (STAN): Odmítáme netransparentní jednání Středočeského kraje

16.09.2014 18:16

Protichůdné rozhodování při posuzování obdobných případů je nepřijatelné. Za stejné formální porušení rada středočeského kraje jednomu penále odpustí, jinému vyměří odvod ve výši 100%. Takové jednání opozice považuje za netransparentní a jednoznačně ho odmítá.

Michalik (STAN): Odmítáme netransparentní jednání Středočeského kraje
Foto: Redakce
Popisek: Starostové a nezávislí

Domov seniorů Nové Strašecí nedodržel termín pro vyúčtování dotace. Podle smlouvy o poskytnutí dotace by byl povinen dotaci vrátit. Rada dne 25. 8. 2014 souhlasila s prominutím vrácení dotace. Stejného přestupku se dopustila obec Chrášťany. V jejich případě však Rada doporučila vrácení dotace ve výši 100%. Obdobně obec Libež závažným způsobem porušila podmínky poskytnutí dotace a Rada kraje dne 25. 8. 2014 doporučila schválit pokutu ve výši 25% poskytnuté dotace. U obce Kalivody, která rovněž porušila podmínky poskytnutí dotace, a to neméně závažným způsobem, Rada navrhuje odvod ve výši 100% dotace.

„Domnívám se, že rozhodování v této oblasti je zcela netransparentní. Přitom by stačilo stanovit pravidla pro udělování korekcí, pokut a stanovování výše odvodů. Na ministerstvech či v operačních programech je existence pravidel a sazebníků zcela běžná praxe. Je zcela nepřípustné, aby se za stejné prohřešky měřilo zcela jiným metrem. Jednomu 100% odvod a druhému prominutí. Proto navrhujeme, aby Středočeský kraj co nejdříve vypracoval jednotný postup pro uplatňování finančních korekcí a odvodů,“ konstatuje Věslav Michalik (STAN), předseda klubu zastupitelů TOP09 a STAN.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: STAN

Ing. Miloš Zeman byl položen dotaz

420 milionů - na co?

Dobrý den, na co potřebujete takový rozpočet, když už téměř ani necestujete, navíc je tu krize? Nezasloužili by si peníze spíš lidi než pár vyvolených?Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Gregorová (Piráti): Moldavsko si zaslouží status kandidátské země, je to v zájmu nás všech

22:21 Gregorová (Piráti): Moldavsko si zaslouží status kandidátské země, je to v zájmu nás všech

Evropský parlament dnes přivítal na plénu prezidentku Moldavské republiky, Maiu Sandu, a také uznal …