Michalik (TOP 09): Dodatek vyšetřuje policie... Revitalizace vojenského prostoru Mladá je průšvih

13. 10. 2015 9:17

Středočeský kraj si s bývalým vojenským prostorem Mladá neví rady. V roce 2010 ho pod Rathovým vedením na 40 let pronajal firmě mladá RP s.r.o. za 25 milionů korun. V roce 2012 vedení kraje firmě mladá RP přihrálo za korunu druhotné suroviny v hodnotě 100 milionů. Současné vedení chce smlouvu ukončit a firmě Mladá RP poskytnout odškodnění, které může být v řádu stovek milionů.

Michalik (TOP 09): Dodatek vyšetřuje policie... Revitalizace vojenského prostoru Mladá je průšvih
Foto: Archiv
Popisek: Starosta obce Dolní Břežany Věslav Michalik

Podle informací České televize chce Středočeský kraj vytvořit v bývalém vojenském prostoru Mladá strategickou národní průmyslovou zónu s nákladním letištěm. Problémem je, že vládnoucí koalice ČSSD a KSČM tentýž prostor pronajala na 40 let soukromé firmě, která měla přivést investory.  Krajské vedení se nyní rozhoduje, zdali nájemní smlouvu vypoví. V případě vypovězení nájemní smlouvy je podle slov Miloše Petery kraj připraven nabídnout firmě finanční vyrovnání.

"Celá kauza kolem pronájmu bývalého vojenského prostoru Mladá je podivná. V roce 2010 jsme od vedení ČSSD slyšeli, že je pro Středočeský kraj supervýhodné celý areál i s letištěm pronajmout na 40 let za 25 milionů, přestože šlo o jednu z nejkontroverznějších transakcí Rathova hejtmanství. V roce 2012 jsme zase byli přesvědčováni, že je pro kraj nejvýhodnější podepsat dodatek a pronajímateli přenechat za korunu druhotné suroviny z demolic. Tento dodatek nyní vyšetřuje policie a škodu odhaduje až na 100 milionů korun. V roce 2015 přichází vedení kraje s další novinkou – ukončením nájmu a vyplacením odškodného, jehož výši jednatel firmy Mladá RP odhaduje na stovky milionů. Ač se snažím sebevíc, v celé transakci se společností Mladá RP nenacházím nic výhodného ani pro Středočeský kraj, ani pro jeho občany," konstatuje předseda opozičního klubu zastupitelů TOP09 a STAN Věslav Michalik (STAN).

Věslav Michalik,
předseda klubu zastupitelů TOP 09 a STAN

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

TOP 09: Chrudimáci - koalice TOP 09 a Svobodných

22:56 TOP 09: Chrudimáci - koalice TOP 09 a Svobodných

Transparentní radnice, zodpovědné hospodaření a oživení života v Chrudimi. To jsou první priority no…