Digitální Summit v Tallinu otevřela estonská premiérka Kaja Kallas. V její úvodní řeči se jasně odrážely paralely v dějinách našich dvou států, dědictví komunistické minulosti i úsilí o vybudování svobodné demokratické společnosti opírající se o právní stát a otevřený přístup k informacím, bez korupce a ideologické masáže.
Sdílíme společné přesvědčení, že demokracii je a bude třeba stále bránit proti snahám o vnější i vnitřní narušení. Ruská agrese na Ukrajině je příkladem brutální snahy o likvidaci práva suverénního státu na demokratickou budoucnost. Jak ale paní premiérka zdůraznila, demokracii lze likvidovat i zevnitř. Často se tak děje formou omezování občanských práv pod záminkou ochrany bezpečnosti nebo ekonomiky.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Pokorná Jermanová (ANO): Emisní povolenky schválila Fialova vláda a teď proti tomu falešně bojuje
A kdo schválil a podepsal Green Deal? A co jste udělali pro jeho zrušení, jak jste slibovali? Podle mě jste jak jeden za 18 a druhý bez dvou za 20
Další články z rubriky

14:12 Turoňová (Stačilo!): Na Krétu a Gavdos se valí tisíce migrantů
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k migraci.
- 12:17 Senátor Hraba: TOP 09 se asi zdá, že mají zbytečně moc voličů
- 10:17 Šťastný (PRO): Když stát rabuje obce
- 8:14 Senátor Hájek: Leyenová. Sebereflexe = 0. Sebevědomí = 100
- 6:14 Balaštíková (ANO): Tohle není obnova důvěry, to je její kremace
- 22:31 Peštová (ANO): Blackouty nejsou strašení – jsou reálná hrozba. A tato vláda ji ignoruje