Ministr Bělobrádek: Kraj, kde žiji a pro který žiji

02.10.2016 7:31 | Zprávy
autor: PV

V Královéhradeckém kraji žije moje rodina minimálně po čtyři století. Jsem lokální patriot a to je důvod, proč opět kandiduji do krajského zastupitelstva. Ne už jako lídr. Ale jako člověk, který má své rodiště rád a nechce ho opustit.

Ministr Bělobrádek: Kraj, kde žiji a pro který žiji
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Pavel Bělobrádek

Ani když těžiště mé práce je nyní v celostátní politice, stále s manželkou a dětmi bydlíme v našem kraji, stejně jako rodiče i bratr s rodinou.

My v KDU-ČSL se držíme toho, že do kraje mají kandidovat lidé, kteří ho dobře znají a mají k němu vztah. A že mají lidem nabízet řešení jejich skutečných místních problémů, k nimž mají regiony kompetence. Ne je burcovat - někdy až demagogicky a populisticky - celostátními tématy, s nimiž se z úrovně kraje nedá vůbec nic dělat.

Platí to i pro tyto volby. V každém kraji bylo na samotných kandidátech, aby oslovili voliče vlastními tématy. A i naše společná témata pro regionální volby - podpora pracujících rodičů a výchovy dětí, školství, zdravotnictví, doprava, bezpečnost - vycházejí z pravomocí, které v těchto oblastech krajská zastupitelstva opravdu mají.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Jaká je ta vaše taktika, jak zabránit úpadku průmyslu?

A myslíte, že je reálné zabránit tomu, co předvádí EU? Podle mě si dělá stejně co chce, bez ohledu na to, co chce většina občanů EU, protože rozhodují hlavně ti nikým nevolení.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Forman (Motoristé): Budoucnost země se netvoří před kamerami

22:12 Forman (Motoristé): Budoucnost země se netvoří před kamerami

Komentář na veřejném facebookovém profilu strany k významu výborů Poslanecké sněmovny