Ministr Brabec: Náš dotační program ukazuje, jak velký zájem má veřejnost o své okolí

12.10.2020 8:38 | Zprávy
autor: PV

Lidé požádali přes 130 milionů na stromy. Grantový program Sázíme budoucnost slaví rok.

Ministr Brabec: Náš dotační program ukazuje, jak velký zájem má veřejnost o své okolí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Richard Brabec

Před rokem odstartoval celonárodní dotační program na administrativně nenáročnou výsadbu stromů od Státního fondu životního prostředí ČR, který iniciovalo a pomáhalo připravit Ministerstvo životního prostředí spolu s Nadací Partnerství. O podporu na své projekty už stihlo požádat přes 750 zájemců za celkem 130 milionů korun na bezmála 28 tisíc stromů.

Přes 200 žadatelů již stihlo své výsadby uskutečnit a díky nim roste na 9 tisíc nových stromů za více než 34 milionů korun, další stovky zájemců své projekty aktuálně realizují. O dotaci až čtvrt milionu korun mohou lidé žádat do konce dubna příštího roku, ve výzvě zbývá necelých 80 milionů. Každý měsíc přibude okolo čtyřicítky zájemců. Detaily k podmínkám výzvy jsou na webu Fondu nebo na www.sazimebudoucnost.cz v sekci finance, kde se sbírají i další soukromé zdroje na podporu výsadeb.

„Náš jedinečný dotační program ukazuje, jak velký zájem má veřejnost o své okolí a kolik lidí chce zlepšovat prostředí ve svých obcích a městech. Žádost o příspěvek na sázení stromů dostáváme každý den nejméně jednu a jen díky tomuto programu se podařilo vysadit téměř devět tisíc stromů. Dotační program jsme připravili jako součást celonárodní iniciativy MŽP a Nadace Partnerství Sázíme budoucnost, díky níž se už podařilo vysadit téměř 600 tisíc nových stromů pro klimaticky odolnější města a krajinu. Jsem rád, že se k iniciativě připojila i řada institucí, samospráv i firem, které nejenom samy stromy vysazují, ale i podporují výsadby po celé republice svými granty. Chci jim za to poděkovat,“ shrnuje ministr životního prostředí Richard Brabec.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Krutáková (STAN): Kdy už ponese Macinka odpovědnost?

9:03 Krutáková (STAN): Kdy už ponese Macinka odpovědnost?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministru Macinkovi.