Ministr Hamáček: Kvalitní výstroj a zázemí je to, co hasiči potřebují k tomu, aby odváděli perfektní práci

27.07.2020 18:37 | Zprávy
autor: PV

Ministr vnitra spolu s hejtmanem Moravskoslezského kraje předali profesionálním hasičům 10 speciálních zásahových automobilů.

Ministr Hamáček: Kvalitní výstroj a zázemí je to, co hasiči potřebují k tomu, aby odváděli perfektní práci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Jan Hamáček

Celkem 10 speciálních zásahových automobilů (PPLA – protiplynový automobil a CHA – chemický automobil) za více než 26 milionů korun předal v pátek 24.7.2020 ministr vnitra Jan Hamáček spolu s hejtmanem Moravskoslezského kraje prof. Ing. Ivo Vondrákem, CSc. Hasičskému záchrannému sboru MSK.

Pořízení 4ks protiplynových automobilů a 3ks chemických automobilů bylo financováno Moravskoslezským krajem, a to v celkové hodnotě 18.301.250 Kč. Pořízení 1ks protiplynového automobilu a 2ks chemických automobilů bylo financováno ze státního rozpočtu, a to v celkové hodnotě 7.816.600 Kč.

„Jsem rád, že se Hasičskému záchrannému sboru daří nakupovat moderní techniku. Budu usilovat o to, aby evropské peníze z fondu obnovy byly využité také na nákup takového vybavení pro bezpečnostní sbory. Kvalitní výstroj a zázemí je to, co hasiči potřebují k tomu, aby odváděli perfektní práci“ řekl ministr vnitra Jan Hamáček.

Moravskoslezský kraj každoročně podporuje modernizaci a obnovu nejen profesionálních, ale i dobrovolných hasičů. „Moderní vybavení profesionálních a dobrovolných hasičů je pro bezpečnost v našem kraji nepostradatelné. Kvalitní technika je důležitým a nutným pomocníkem složek IZS nejen při požárech, ale i v dalších situacích, ve kterých jde o život. Naši hasiči patří k nejlépe vybaveným jednotkám v republice a kraj dělá vše pro to, aby tomu tak bylo i nadále,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Schrek (ODS): Vláda nás denně zásobuje svými kauzami

10:02 Schrek (ODS): Vláda nás denně zásobuje svými kauzami

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k politice antibabiše.