Ministr Hamáček: V oblasti migrace máme s Izraelem mnoho společných bodů

12.01.2019 15:24

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se v pátek setkal s izraelským ministrem vnitra a rozvoje Aryehem Machlufem Derim. Tématem jednání byla zejména migrace.

Ministr Hamáček: V oblasti migrace máme s Izraelem mnoho společných bodů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Hamáček

Ministři se navzájem informovali o přístupech a způsobech řešení problémů v oblasti migrace ve svých zemích jako je například ochrana vnější hranice, efektivní návratová politika a boj proti pašeráctví. „Přestože Izrael a Česká republika čelí v oblasti migrace jiným výzvám, máme v našich přístupech mnoho společných bodů. Především upřednostňujeme řešení příčin migrace v místě jejich vzniku a prevenci nelegálních migračních toků,“ sdělil Jan Hamáček.

Česká republika aktivně pomáhá přes Program Ministerstva vnitra na asistenci uprchlíkům v regionech původu a prevenci migračních pohybů. Od roku 2015 byly v regionu Blízkého východu prostřednictvím Pomoci na místě podpořeny projekty v hodnotě 315 milionů korun na obnovu infrastruktury, zdravotnictví či přímo na rozvoj uprchlických táborů. V oblasti je také poskytována lékařská pomoc obyvatelům z míst zasažených uprchlickou, migrační či humanitární krizí přes zdravotně humanitární program MEDEVAC.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Adamec (ODS): Mysleme na zítřek

4:33 Adamec (ODS): Mysleme na zítřek

Komentář na facebookovém profilu k událostem srpna 1968.