Ministr Herman: Design není jen estetickou záležitostí

21. 3. 2017 18:29

Již jedenáctý ročník Cen Czech Grand Design bude vyhlášen 21. března 2017 ve Stavovském divadle. Slavnostního večera se zúčastní také ministr kultury Daniel Herman, který předá jednu z hlavních cen.

Ministr Herman: Design není jen estetickou záležitostí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr kultury Daniel Herman

Ceny Czech Grand Design jsou hlavním oborovým oceněním na poli designu v České republice. Udílejí se od roku 2006; ty letošní budou opět v kategoriích Designér roku, Módní designér roku, Grafický designér roku, Designér šperku roku, Fotograf roku, Výrobce roku, Obchod roku a Objev roku. Novinkou 11. ročníku je kategorie Ilustrátor roku. Nominace na letošní ceny Czech Grand Design obdrželo 116 autorů a designérských studií.

Vítězné projekty se představí prodejní výstavou Czech Grand Design Best of od 30. března do 2. dubna 2017. Výběr nejlepších prací v autorských kategoriích bude k vidění ve Ville Pellé v Praze 6, která nabídne kromě výstavy také doprovodný program pro návštěvníky a pop up shop nejlepšího českého designu.

„Blahopřeji všem vítězům a nominovaným. Celý projekt této soutěže je jistě zajímavou příležitostí, jak každoročně seznámit širokou veřejnost s mimořádnými činy v oblasti designu, medializovat a ocenit práci konkrétních tvůrců. Je myslím nesmírně důležité šířit mezi širokou veřejností povědomí o tom, jak důležitý design je, jak výrazně může ovlivnit život každého jedince. Mám za to, že design není jen estetickou záležitostí, ale že pomáhá řešit sociální či ekologické problémy, zdravotní handicapy jednotlivců a originálním, specifickým způsobem odstraňuje diskriminaci,“  řekl Daniel Herman.

Základním motivem založení Výročních cen AD ČR a hodnotícího orgánu Akademie designu ČR (volného seskupení teoretiků, kurátorů, kritiků a publicistů z oblasti designu) je snaha pravidelně oceňovat a představovat veřejnosti konkrétní tvůrce a jejich produkty a oceněné vybírat bez nutnosti přihlášení se a na základě hodnocení co nejširšího spektra odborníků.

Více o Cenách Czech grand Design ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Martinů (ODS): Parcel pro výstavbu domků jsme prodali téměř 200

22:41 Martinů (ODS): Parcel pro výstavbu domků jsme prodali téměř 200

Městská výstavba bytových domů na Bezručově ulici z pohledu starosty.