Ministr Hüner: Je nutné rozšiřovat vzájemné kontakty s romskou menšinou

16.05.2018 18:29

Ministerstvo průmyslu a obchodu zahájilo spolupráci s Unií Olašských Romů.

Ministr Hüner: Je nutné rozšiřovat vzájemné kontakty s romskou menšinou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu v demisi Tomáš Hüner

Prohlášení o spolupráci podepsali ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner, předseda Unie Olašských Romů Josef Stojka a předseda Demokratické Unie Romů v EU Miroslav Holub. Chtějí tak společně řešit problémy Romů a dalších národnostních menšin v oblasti práce, zaměstnanosti a sociálních věcí.

„Ministerstvo průmyslu a obchodu, Unie Olašských Romů a Demokratická Unie Romů se shodují v tom, že je nutné rozšiřovat vzájemné kontakty a koordinovaně postupovat v dohodnutých oblastech spolupráce při zlepšování životních podmínek romské menšiny. Proto jsme připravili několik konkrétních projektů, které například vytvářejí nové pracovní příležitosti pro romské spoluobčany,“ uvedl ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner.

Společné prohlášení konkretizuje několik priorit. Jde zejména o implementaci programu a projektů AMARE ROM KHETANE, který pomáhá mimo jiné vytvářet nové pracovní příležitosti a jeho součástí je i dětský program Harlem. Dále jde o spolupráci při bezpečnosti a ochraně zdraví při práci, zkvalitnění sociální a zdravotní péče pro romské občany či o podporu jejich kulturních a etnických tradic, aby zůstaly zachovány pro další generace. Důležité je podchytit talentovanou a zručnou romskou mládež a pomoci jí dosáhnout vyššího vzdělání a kvalifikace.

"Unie Olašských Romů systémově napomáhá integraci Romů do společnosti. Zabezpečuje součinnost resortů odpovědných za realizaci opatření a plnění úkolů, které vyplývají z usnesení vlády a mezinárodních smluv. Předkládá vládě podklady a návrhy pro tvorbu politiky vlády, týkající se Romů a ovlivňuje implementaci Koncepce romské integrace a celkové vnímání inkluze Romů," představil Unii Olašských Romů její předseda Josef Stojka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní socialisté podali na ministerstvu kandidátku do Evropského parlamentu

11:38 Národní socialisté podali na ministerstvu kandidátku do Evropského parlamentu

Dne 18. března 2019 jsme podali na MV kandidátku strany Národní socialisté pro volby do Evropského p…