Ministr Hüner: Případný prodej hutí nesmí mít negativní dopad na zaměstnanost

11.04.2018 7:32 | Zprávy
autor: PV

Ministr Tomáš Hüner si na příští úterý pozval generálního ředitele ArcelorMittal Ostrava Ashoka Patila

Ministr Hüner: Případný prodej hutí nesmí mít negativní dopad na zaměstnanost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu v demisi Tomáš Hüner

Ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner se intenzivně věnuje situaci se společností ArcelorMittal Ostrava. A to od první chvíle, co firma minulý pátek informovala o záměru prodat ostravské hutě. Pokud by k transakci došlo, je podle Hünera důležité, aby hutě koupil kredibilní partner z oboru a nebyl ohrožen nikdo z více než sedmi tisíc zaměstnanců. Ministr bude o dané věci jednat s vedením ArcelorMittal Ostrava a představiteli odborů už příští týden v úterý, první pracovní setkání k tématu se zástupci hutí a ministerstva se uskuteční tento čtvrtek.

„Od okamžiku, kdy jsem se dozvěděl o záměru prodat ostravské hutě, jsem kontinuálně v kontaktu s předsedou ČMKOS. Moje priorita je jasná, případný prodej nesmí mít negativní dopad na zaměstnanost v Ostravě a v celém Moravskoslezském kraji. Hledáme cesty, jak toho společně docílit. AMO v současné době zaměstnává na sedm tisíc lidí a je velmi důležité zaměstnance uklidnit a celou věc odpovědně a transparentně řešit. Aby lidé měli nejen informace, ale hlavně garantovanou práci,“ říká ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner a připomíná: „ArcelorMittal Ostrava je klíčovým zákazníkem OKD, které od 1. dubna převzal stát. Jakýkoli negativní vývoj v ostravských hutích bude mít přímý dopad na už tak složitou situaci v této těžařské firmě.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Trefné

,,Politika se změnila v soutěž o to, kdo koho označí za většího lumpa. O budoucnosti se mluví stále méně. Návrhy se neposuzují podle jejich přínosu, ale podle toho, kdo je vyslovil. Politické strany se většinou zabetonovaly ve svých pozicích, a to samé se často stalo i s jejich členy a kandidáty. Za...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Musílek (CzP): Demokracie je v naší zemi ve vážném ohrožení

7:16 Musílek (CzP): Demokracie je v naší zemi ve vážném ohrožení

Náhlý boj o prezidentské pravomoci je pouze pokusem o využití momentálního rozložení sil po volbách …