Ministr Jurečka: Naši výrobci by mohli dodat do Etiopie technologie i znalosti

11.10.2015 7:29

Ministr zemědělství Marian Jurečka jednal v pátek v Praze s ředitelem Zemědělské transformační agentury Etiopie Khalidem Bombou o způsobech, jak by se Česká republika mohla zapojit do rozvoje etiopského agrárního sektoru.

Ministr Jurečka: Naši výrobci by mohli dodat do Etiopie technologie i znalosti
Foto: kdu.cz
Popisek: Marian Jurečka

„Etiopské zemědělství se rozvíjí a naši výrobci by mu mohli dodat potřebné technologie i znalosti. Spolupráce se Zemědělskou transformační agenturou Etiopie zejména v oblasti hnojiv, budování skladů nebo zavlažování považuji za perspektivní,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.

Úlohou Zemědělské transformační agentury Etiopie je mimo jiné podporovat zemědělský růst země a zjistit její potravinovou bezpečnost.

Etiopie je pro Českou republiku jednou z prioritních zemí, perspektivním odvětvím je zejména potravinářský průmysl. Ministerstvo zemědělství tam v minulých letech podpořilo sedmi miliony korun úspěšný zemědělsko-lesnický projekt, na které teď navazují projekty České rozvojové agentury. Jejich cílem je zlepšit hospodaření s přírodními zdroji a podpořit udržitelnou obživu drobných zemědělců. Česká republika spolupracuje v Etiopii i na vodohospodářských stavbách a dalších zemědělských projektech.

V agrárním obchodě převažuje dovoz nad vývozem

Ministr zemědělství Marian Jurečka navštívil Etiopii v únoru 2015, kdy jednal o způsobech, jakými by se Česká republika mohla podílet na rozvoji etiopského zemědělství a navazujícího průmyslu například dodávkami zemědělských a vodohospodářských technologií.

V agrárním obchodě mezi oběma zeměmi převažuje dovoz nad vývozem, který je z ČR do Etiopie poměrně nevýznamný. Hodnota produktů dovezených z Etiopie do ČR se pohybuje kolem 100 milionů korun ročně, tvoří je převážně káva, luštěniny a květiny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KDU-ČSL: Nejde o nic menšího než o naši budoucnost

15:20 KDU-ČSL: Nejde o nic menšího než o naši budoucnost

KDU-ČSL na facebookovém profilu k únorovým událostem 1948