Ministr Kněžínek: Dialog se soudci při přípravě předpisů je nutný

9. 8. 2018 22:56

Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek navštívil Nejvyšší soud a Nejvyšší správní soud v Brně, kde s předsedy obou institucí řešil například novelu zákona o soudech a soudcích, fungování správního soudnictví a priority justice.

Ministr Kněžínek: Dialog se soudci při přípravě předpisů je nutný
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek

Mezi body prvního jednání, kterého se kromě ministra Jana Kněžínka a předsedy Pavla Šámala účastnili i další zástupci Ministerstva spravedlnosti a Nejvyššího soudu, patřila příprava kvalitních procesních předpisů. Práce na novém civilním řádu soudním a na novém trestním řádu je přitom jednou z hlavních priorit justice. Při přípravě obou předpisů je nutné, aby ministerstvo se soudci vedlo dialog.

„Současné vedení ministerstva považuje dialog se soudci při přípravě předpisů opravdu za důležitý. Jen bych rád upozornil, že co se týká nového civilního řádu, jsme teprve na začátku cesty. Ještě se nejedná o samotný věcný záměr, ale pouze o podklady pro jeho přípravu. Vzájemnou komunikaci mezi ministerstvem a soudci povedeme i při tvorbě novely zákona o soudech a soudcích,“ uvedl ministr spravedlnosti Jan Kněžínek.

Další ministrovou prioritou je navýšení platů asistentů soudců, vyšších soudních úředníků a administrativních a IT pracovníků soudů. Spolu s náměstkem sekce ekonomické Miroslavem Zábranským o tom jednají na Ministerstvu financí a Ministerstvu práce a sociálních věcí.

Součástí výjezdního zasedání byla také návštěva ministra spravedlnosti na Nejvyšším správním soudu a schůzka s jeho předsedou Josefem Baxou. Jan Kněžínek se mimo jiné seznámil i se situací prudce stoupajícího zatížení Nejvyššího správního soudu. Počet kasačních stížností v posledních letech trvale a masivně narůstá. Kněžínek a Baxa se dohodli, že společně najdou řešení této otázky.

„Těší mě, že na cestu do Brna se oba předsedové dívají jako na vstřícný krok směrem k justici. Já ji vnímám jako návštěvu důležitých partnerů pro práci na ministerstvu spravedlnosti,“ uvedl závěrem ministr spravedlnosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pastuchová (ANO): Můj uplynulý týden se nesl v duchu sociálních služeb

22:02 Pastuchová (ANO): Můj uplynulý týden se nesl v duchu sociálních služeb

Komentář na facebookovém profilu k uplynulému týdnu