Ministr Kněžínek: Dialog se soudci při přípravě předpisů je nutný

09.08.2018 22:56 | Zprávy
autor: PV

Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek navštívil Nejvyšší soud a Nejvyšší správní soud v Brně, kde s předsedy obou institucí řešil například novelu zákona o soudech a soudcích, fungování správního soudnictví a priority justice.

Ministr Kněžínek: Dialog se soudci při přípravě předpisů je nutný
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek

Mezi body prvního jednání, kterého se kromě ministra Jana Kněžínka a předsedy Pavla Šámala účastnili i další zástupci Ministerstva spravedlnosti a Nejvyššího soudu, patřila příprava kvalitních procesních předpisů. Práce na novém civilním řádu soudním a na novém trestním řádu je přitom jednou z hlavních priorit justice. Při přípravě obou předpisů je nutné, aby ministerstvo se soudci vedlo dialog.

„Současné vedení ministerstva považuje dialog se soudci při přípravě předpisů opravdu za důležitý. Jen bych rád upozornil, že co se týká nového civilního řádu, jsme teprve na začátku cesty. Ještě se nejedná o samotný věcný záměr, ale pouze o podklady pro jeho přípravu. Vzájemnou komunikaci mezi ministerstvem a soudci povedeme i při tvorbě novely zákona o soudech a soudcích,“ uvedl ministr spravedlnosti Jan Kněžínek.

Další ministrovou prioritou je navýšení platů asistentů soudců, vyšších soudních úředníků a administrativních a IT pracovníků soudů. Spolu s náměstkem sekce ekonomické Miroslavem Zábranským o tom jednají na Ministerstvu financí a Ministerstvu práce a sociálních věcí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

ČT a demonstrace

Proč by se zaměstnanci ČT nemohli demonstrovat? Není právo demonstrovat dáno Ústavou, která platí pro každého? A co, že je demonstrace proti rozhodnutí zvolených politiků. To se jako nesmí? A můžete uvést konkrétní příklady, kdy jsou na Déčku vysílány zkreslené informace? My teda Déčko máme zrovna m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pláteník (KDU-ČSL): Kvalitní státní správu nemůžeme dělat bez lidí

17:03 Pláteník (KDU-ČSL): Kvalitní státní správu nemůžeme dělat bez lidí

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…