Ministr Metnar: Nechceme oslabovat parlament, ale vést diskusi napříč politickými stranami

04.04.2020 11:40

Servery Aktuálně.cz a Respekt.cz upozornily na materiál nazvaný „Zpráva o plnění neuzavřených úkolů vyplývajících z optimalizace současného bezpečnostního systému České republiky".

Ministr Metnar: Nechceme oslabovat parlament, ale vést diskusi napříč politickými stranami
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lubomír Metnar

Ten je doporučením odborné skupiny (složené ze zástupců ministerstev obrany, vnitra, zahraničních věcí, spravedlnosti, Úřadu vlády, konzultačně se podíleli i odborníci na ústavní právo), projednala ho BRS a nyní byl předložen vládě k projednání pouze v informativním režimu s tím, aby jej vzala na vědomí jako úvahový dokument.

„Plníme úkol uložený vládou v roce 2015, jehož řešení započalo již v roce 2005 usnesením vlády č. 1214. Jde o pouhé doporučení meziresortní odborné skupiny, jak řešit připadnou krizovou situaci. Nechceme oslabovat parlament, chceme o všem vést diskusi napříč politickými stranami, což je v dokumentu jasně uvedeno. Načasování do současné mimořádné situace je náhodné a nešťastné,“ říká ministr Metnar.

„Odborníci zkoumali varianty, jak postupovat v krajní situaci, kdy nebude usnášeníschopná sněmovna nebo vláda. Stát musí mít stanovené kompetence a být připraven na tyto hypotetické situace, které mohou nastat. Proto vznikl tento úvahový dokument, o kterém chceme dále diskutovat napříč politických spektrem,“ říká za zpracovatele Radomír Jahoda, náměstek ministra obrany pro řízení sekce obranné politiky a strategie.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lachnit: Letní Swap v Komunitním centru Prádelna

11:39 Lachnit: Letní Swap v Komunitním centru Prádelna

Ve středu 21. července v komunitním centru Prádelna proběhl další z cyklu výměnných bazarů pro veřej…