Ministr Mládek: Na co Andrej Babiš „zapomněl“ v příběhu o drahých datech

07.02.2017 17:46 | Zprávy
autor: PV

Zatímco ČSSD podniká konkrétní kroky, které povedou ke snížení cen mobilních dat v České republice, předseda hnutí ANO Andrej Babiš se o tématu rozepsal pro server Expres.cz. Zatímco na ministerstvu průmyslu a obchodu pracujeme na novele zákona o elektronických komunikacích, Andrej Babiš mediálními výkřiky svaluje vinu za drahá mobilní data na ČSSD. Jakoby (opět) zapomněl, že hnutí ANO je už 3 roky vládní stranou a na postavení spotřebitelů vůči mobilním operátorům se jeden z jeho poslanců neblaze podepsal.

Ministr Mládek: Na co Andrej Babiš „zapomněl“ v příběhu o drahých datech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek

Nechci, a vzhledem k nabitému programu ani nemám čas se detailněji vyjadřovat ke všemu, co Andrej Babiš do dnešní takzvané analýzy pro Expres.cz napsal. Jediné, co bych k tomu rád řekl, je: „Pane předsedo, zameťte si před svým prahem, než začnete vlastní smetí házet do oken jiným!" Poslanec ANO Stanislav Pfléger totiž hrál v celém příběhu téměř hlavní roli, Andrej Babiš mu ale ve svém vlastním scénáři přisoudil jen malou roli komparzisty. Nebohý poslanec hnutí ANO se prý v roce 2014 pouze přihlásil k inkriminovanému pozměňovacímu návrhu k novele zákona o elektronických komunikacích, který zásadně znevýhodnil spotřebitele v jeho vztahu s mobilními operátory. Tím zmátl vlastní poslance a ti pro přílepek hlasovali…

Celý příběh byl přitom jiný, stačí si dohledat články z té doby. Stanislav Pfléger se totiž doslova přihlásil k autorství tohoto pozměňovacího návrhu s tím, že jej vytvořil na základě doporučení od Asociace provozovatelů telekomunikačních služeb. Tedy přímo mobilních operátorů. „Dosavadní praxe byla podle jejich analýz špatná, tak jsme ji změnili," vysvětlil svůj návrh Stanislav Pfléger. K tomu snad není potřeba cokoliv dodávat, ne?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.