Ministr Mládek: Na co Andrej Babiš „zapomněl“ v příběhu o drahých datech

07.02.2017 17:46

Zatímco ČSSD podniká konkrétní kroky, které povedou ke snížení cen mobilních dat v České republice, předseda hnutí ANO Andrej Babiš se o tématu rozepsal pro server Expres.cz. Zatímco na ministerstvu průmyslu a obchodu pracujeme na novele zákona o elektronických komunikacích, Andrej Babiš mediálními výkřiky svaluje vinu za drahá mobilní data na ČSSD. Jakoby (opět) zapomněl, že hnutí ANO je už 3 roky vládní stranou a na postavení spotřebitelů vůči mobilním operátorům se jeden z jeho poslanců neblaze podepsal.

Ministr Mládek: Na co Andrej Babiš „zapomněl“ v příběhu o drahých datech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek
reklama

Nechci, a vzhledem k nabitému programu ani nemám čas se detailněji vyjadřovat ke všemu, co Andrej Babiš do dnešní takzvané analýzy pro Expres.cz napsal. Jediné, co bych k tomu rád řekl, je: „Pane předsedo, zameťte si před svým prahem, než začnete vlastní smetí házet do oken jiným!" Poslanec ANO Stanislav Pfléger totiž hrál v celém příběhu téměř hlavní roli, Andrej Babiš mu ale ve svém vlastním scénáři přisoudil jen malou roli komparzisty. Nebohý poslanec hnutí ANO se prý v roce 2014 pouze přihlásil k inkriminovanému pozměňovacímu návrhu k novele zákona o elektronických komunikacích, který zásadně znevýhodnil spotřebitele v jeho vztahu s mobilními operátory. Tím zmátl vlastní poslance a ti pro přílepek hlasovali…

Celý příběh byl přitom jiný, stačí si dohledat články z té doby. Stanislav Pfléger se totiž doslova přihlásil k autorství tohoto pozměňovacího návrhu s tím, že jej vytvořil na základě doporučení od Asociace provozovatelů telekomunikačních služeb. Tedy přímo mobilních operátorů. „Dosavadní praxe byla podle jejich analýz špatná, tak jsme ji změnili," vysvětlil svůj návrh Stanislav Pfléger. K tomu snad není potřeba cokoliv dodávat, ne?

Lepších cen za mobilní data a lepšího postavení zákazníků ve vztahu k operátorům nedosáhneme výkřiky v médiích a sepisováním vykonstruovaných analýz ve stylu „Za všechno můžou tradiční strany, my tu poslední tři roky ani nebyli." Dnes jsme společně s premiérem Bohuslavem Sobotkou o potřebných krocích, které povedou ke snížení cen mobilních dat v ČR, jednali s předsedy ČTÚ a ÚOHS. Ještě během února se pan premiér sejde také s představiteli tří hlavních mobilních operátorů u nás. Ve zrychleném režimu projednávání předložíme sněmovně novelu zákona, která po třech letech od přílepku poslance ANO Stanislava Pflégera (čti mobilních operátorů) narovná postavení zákazníků vůči operátorům. Když si proti tomu postavíme mediální výkřiky Andreje Babiše, působí okřídlené heslo jeho hnutí „Nekecáme, makáme!" přinejmenším úsměvně.

Jan Mládek, ministr průmyslu a obchodu ČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti a Starostové startují předvolební kampaň s heslem: Vraťme naší zemi budoucnost!

10:01 Piráti a Starostové startují předvolební kampaň s heslem: Vraťme naší zemi budoucnost!

V úterý 18. května od 12:00 oficiálně odstartuje předvolební kampaň Pirátů a Starostů po celé České …