Ministr Nekula: Ekologické zemědělství je odolnější vůči vnějším vlivům, zejména cenám hnojiv

18.10.2022 5:35 | Zprávy

Výzvám a příležitostem pro zemědělství se věnují účastníci Kongresu zemědělců Evropské unie v Šibeniku v Chorvatsku.

Ministr Nekula: Ekologické zemědělství je odolnější vůči vnějším vlivům, zejména cenám hnojiv
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zemědělství Zdeněk Nekula(KDU-ČSL)

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) na jednání zdůraznil kromě jiného nutnost dalšího rozvoje ekologického zemědělství a zachování udržitelnosti zemědělské produkce a zajištění dostatku kvalitních a bezpečných potravin. Ministr Nekula se také sešel k bilaterálnímu rozhovoru se svojí chorvatskou kolegyní Marijou Vučkovićovou. 

„Na neformálním zasedání ministrů zemědělství, které jsme jako předsednická země Evropské unie hostili v Praze, jsme se zabývali i tím, jak v Unii udržitelným způsobem co nejlépe koordinovat postup při zajištění potravinového zabezpečení. V souvislosti s produkcí potravin považuji za důležité zmínit tolik diskutované uhlíkové zemědělství a zdůraznit, že primární úlohou zemědělství a lesnictví je výroba dostatečného množství potravin a surovin za přijatelné ceny pro koncové spotřebitele. Je třeba systém uhlíkového zemědělství nastavit tak, aby nevzniklo riziko konfliktu mezi produkcí potravin a surovin a opatřeními týkajícími se snižování emisí skleníkových plynů,“ řekl ministr zemědělství Zdeněk Nekula.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Martin Exner byl položen dotaz

Na kolik procent je podle vás pravděpodobná třetí světová?

Protože co jiného by znamenalo, kdyby se Západ dostal do války s Ruskem nebo Čínou a KLDR? Prosím, konkrétní odpověď, že je možné všechno jako odpověď neberu. Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš (ANO): Nenechte se obalamutit

13:09 Babiš (ANO): Nenechte se obalamutit

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k účetním trikům Fialovy vlády