Ministr Pelikán jmenoval Martina Erazíma městským státním zástupcem

22. 2. 2016 19:40

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán dnes na návrh vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové jmenoval novým městským státním zástupcem Martina Erazíma, dosavadního náměstka krajského státního zástupce v Praze.

Ministr Pelikán jmenoval Martina Erazíma městským státním zástupcem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Pelikán
reklama

„Martin Erazím je velmi zkušený a odborně zdatný státní zástupce. Je zároveň odvážný i rozvážný. Věřím, že svou novou a velmi náročnou roli zvládne,“ uvedl ministr spravedlnosti Robert Pelikán.

Martin Erazím absolvoval v roce 1995 právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a v roce 2007 roční vzdělávací programu pro vybrané státní zástupce u Bankovního institutu.

Odborné zkušenosti sbíral na různých stupních soustavy státního zastupitelství, a to konkrétně u Okresního státního zastupitelství v Berouně a v Příbrami, kde se mezi lety 1995 a 2006 specializoval na hospodářskou trestnou činnost. Od roku 2006 působí na Krajském státním zastupitelství v Praze, v roce 2006 rovněž absolvoval stáž na Vrchním státním zastupitelství v Praze. 

Mgr. Martin Erazím začne funkci vykonávat 1. 3. 2016. Nahradí tak JUDr. Janu Hercegovou, která na svou pozici rezignovala na konci ledna. Na Městském státním zastupitelství v Praze zůstává ve funkci státní zástupkyně. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti: Vláda kašle na nejohroženější skupiny obyvatel

17:21 Piráti: Vláda kašle na nejohroženější skupiny obyvatel

Piráti představili návrhy na ochranu seniorů, pracovníků v sociálních službách, nejchudších pracujíc…