Ministr Petříček: Visegrádská čtyřka by se měla soustředit na zintenzivnění kontaktů s partnery v EU

10.11.2018 17:46 | Zprávy
autor: PV

V rámci nástupních cest do sousedních zemí zamířil ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček dne 8. listopadu 2018 na pracovní návštěvu Polské republiky.

Ministr Petříček: Visegrádská čtyřka by se měla soustředit na zintenzivnění kontaktů s partnery v EU
Foto: repro ČT
Popisek: Tomáš Petříček

Ve Varšavě jednal s polským ministrem zahraničních věcí Jackem Czaputowiczem. Mezi hlavní témata rozhovorů patřily česko-polské vztahy, Visegrádská spolupráce, aktuální evropské otázky nebo spolupráce v rámci NATO.

Na pozvání šéfa polské diplomacie Jacka Czaputowicze navštívil ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček Varšavu.  Oba ministři spolu hovořili o dalším posílení bilaterální spolupráce, kdy Česko i Polsko jsou nejenom významnými hospodářskými partnery, ale mají zájem také o kontakty obou zemí na všech úrovních. „Je velice důležité, že se skvělé česko-polské vztahy neomezují pouze na nejvyšší politickou úroveň, ale dobře se rozvíjí i přímá přeshraniční spolupráce na úrovni regionů, měst a obcí,“ zdůraznil ministr Petříček. V této souvislosti český i polský ministr zmínili rovněž význam Česko-polského fóra, které příští rok oslaví 10 let existence.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hřib (Piráti): Lidem v okolí Babiše už je líp

13:02 Hřib (Piráti): Lidem v okolí Babiše už je líp

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 25. června 2026 k vládě Andreje Babiše.