Ministr Petříček přijal stipendisty novinářských programů Rádia Svobodná Evropa

17. 1. 2019 11:17

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček se v úterý 15. ledna 2019 setkal v Černínském paláci se skupinou mladých novinářů z Arménie, Ázerbájdžánu, Bosny a Hercegoviny, Gruzie, Moldavska, Ruska a Srbska.

Ministr Petříček přijal stipendisty novinářských programů Rádia Svobodná Evropa
Foto: repro ČT
Popisek: Tomáš Petříček
reklama

Tito novináři se v pražském ústředí Rádia Svobodná Evropa/Rádia Svoboda (RFE/RL) účastní půlročních novinářských programů Václav Havel Journalism Fellowship a Jiří Dienstbier Journalism Fellowship, podporovaných MZV ČR. Novináře na setkání doprovodil viceprezident a šéfredaktor RFE/RL Nenad Pejić.

Pan ministr ocenil výbornou dlouholetou spolupráci Rádia Svobodná Evropa s MZV a připomněl, že Česká republika dlouhodobě dbá na podporu nezávislých médií, svobody projevu a přístupu k informacím. Na projekty zaměřené na tato témata přispívá MZV každoročně až 25 miliony korun. „Podpora nezávislé žurnalistiky ve světě přispívá k ochraně demokracie, proto jsme letos stipendia navýšili,“ uvedl ministr Petříček. Viceprezident Pejić poděkoval za dlouhodobou podporu, ocenil spolupráci s MZV a uvedl, že si váží přístupu ministerstva k novinářům v těžkých situacích. Následná diskuse se zaměřila na výzvy, kterým nezávislí novináři při své práci čelí, i na aktuální politická témata v daných zemích.

Program Václav Havel Journalism Fellowship, který vznikl v roce 2011 na základě společné iniciativy MZV a RFE/RL, je zaměřen na podporu perspektivních novinářů ze zemí Východního partnerství a Ruska. Program Jiří Dienstbier Journalism Fellowship podporuje již pátým rokem mladé novináře ze zemí západního Balkánu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Žatec: Pomník obětem Českého Malína prošel úpravami, bude ještě osvětlen

21:49 Žatec: Pomník obětem Českého Malína prošel úpravami, bude ještě osvětlen

Město Žatec dokončilo na konci dubna úpravu pomníku obětem Českého Malína před hřbitovem. Všechny pr…