Ministr Plaga: Máme společný zájem na kvalitním vzdělávání, výzkumu, vývoji a inovacích

19.06.2018 18:29

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga dnes podepsal dohodu o spolupráci mezi MŠMT a Svazem průmyslu a dopravy.

Ministr Plaga: Máme společný zájem na kvalitním vzdělávání, výzkumu, vývoji a inovacích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr školství, mládeže a tělovýchovy v demisi Robert Plaga
reklama

Spolupráce se týká řady oblastí od podpory polytechnické výchovy na školách, přes duální vzdělávání až po výzkumné infrastruktury. Za Svaz průmyslu a dopravy podepsala memorandum viceprezidentka pro vzdělávání a digitální ekonomiku Milena Jabůrková v zastoupení prezidenta Jaroslava Hanáka.

"Tímto podpisem deklarujeme společný zájem na kvalitním vzdělávání, výzkumu, vývoji a inovacích. Právě tyto oblasti jsou zdrojem dlouhodobé mezinárodní konkurenceschopnosti České republiky. Navazujeme tak na dosavadní úspěšnou spolupráci, která už v mnoha oblastech, jako je například spolupráce škol a firem, přináší jasné pozitivní výsledky," uvedl ministr Plaga.

Ing. Robert Plaga, Ph.D.

  • ANO 2011
  • ministr školství, mládeže a tělovýchovy

"Jsem rád, že právě v čase, kdy Svaz průmyslu a dopravy slaví 100 let a bavíme se o budoucnosti průmyslu, můžeme podepsat s ministrem školství tuto dohodu o spolupráci. Kvalitní školství je klíčem naší úspěšné budoucnosti,“ dodal prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák.

Mezi oblasti spolupráce patří například podpora polytechnické výchovy v mateřských školách a základů technického a přírodovědného vzdělávání na základních školách, podpora spolupráce středních a vyšších odborných škol a podnikatelů, zavádění prvků duálního vzdělávání, propagace oborů vzdělání technického a přírodovědného zaměření mezi širokou veřejností či diskuse o směřování velkých výzkumných infrastruktur. Spolupráce mezi MŠMT a Svazem průmyslu a dopravy probíhá zejména formou vzájemných konzultací, poskytování informací a projednávání stanovisek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Schillerová: Životní standard našich seniorů je dlouhodobou prioritou této vlády

16:34 Ministryně Schillerová: Životní standard našich seniorů je dlouhodobou prioritou této vlády

Projev na 110. schůzi Poslanecké sněmovny České republiky 23. června 2021 k vládnímu návrhu zákona, …