Ministr Plaga: Vítám aktivitu Čakovic, které se snaží zajistit dostatek míst na školách

15.05.2018 18:59

V Čakovicích dnes byla zahájena přístavba Základní školy Dr. Edvarda Beneše. Poklepání základního kamene se zúčastnil ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga. MŠMT zafinancuje rozšíření školy částkou téměř 73 milionů korun.

Ministr Plaga: Vítám aktivitu Čakovic, které se snaží zajistit dostatek míst na školách
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr školství, mládeže a tělovýchovy v demisi Robert Plaga
reklama

„Čakovice se stejně jako řada dalších okrajových částí Prahy rychle rozšiřují a já vítám aktivitu místní radnice, která hledí do budoucna a snaží se zajistit pro děti dostatek volných míst na základních školách,“ prohlásil ministr Robert Plaga.

Základní škola Dr. Edvarda Beneše patří k velkým školám, má vlastní družinu i jídelnu. Kapacita školy je 1 110 žáků, nyní je naplněná z 99 %.

MŠMT podpoří stavební akci částkou 72 800 000 Kč z programu podpory rozvoje škol v prstenci kolem Prahy. Celkem bude přístavba stát 116 447 000 korun, částkou 43 647 000 korun na ni přispěje také Hlavní město Praha. Díky rozšíření kapacit čakovické školy vznikne 7 nových kmenových tříd po 30 žácích a 3 učebny po 15 žácích. Celková nová kapacita školy se tak navýší o 210 dětí, na 1 320 dětí. Přístavba by měla být dokončena do konce roku 2019.

MŠMT systematicky podporuje vznik nových míst ve školách a školkách z programu Rozvoj výukových kapacit mateřských a základních škol zřizovaných územně samosprávnými celky. Od roku 2014 tak bylo rozděleno téměř 1,5 mld. korun na 130 projektů. Největší počet žádostí přišel ze Středočeského kraje, hlavního města Prahy a Jihomoravského kraje.

Díky této podpoře vznikne celkem 87 nových tříd mateřských škol s navýšením rejstříkové kapacity pro 2 010 dětí a 176 nových kmenových učeben základních škol s navýšením rejstříkové kapacity pro 4 000 žáků základních škol.

Bližší informace k Programu Rozvoj výukových kapacit mateřských a základních škol zřizovaných územně samosprávnými celky ZDE.

Ing. Robert Plaga, Ph.D.

  • ANO 2011
  • ministr školství, mládeže a tělovýchovy

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Línek (KDU-ČSL): Historické střílení z valů zámku je stále populárnější

8:39 Línek (KDU-ČSL): Historické střílení z valů zámku je stále populárnější

Už počtvrté se uskutečnilo na valech Zámku Pardubice střílení u pernštejnských kanonů. Rok od roku j…