Ministr Rakušan: Namátkové kontroly na slovenských hranicích pomohou s bojem proti převaděčům

05.10.2023 9:15 | Tisková zpráva

V souvislosti s nárůstem nelegální migrace v Evropě obnovilo Česko od půlnoci namátkové kontroly na celé pozemní hranici se Slovenskem.

Ministr Rakušan: Namátkové kontroly na slovenských hranicích pomohou s bojem proti převaděčům
Foto: ČT24
Popisek: Ministr vnitra Vít Rakušan v pořadu Otázky Václava Moravce

Policejní kontroly probíhají od 4. října 2023 od 0:00 hodin. V rámci koordinovaného postupu se sousedními státy Ministerstvo vnitra navrhuje vládě prodloužit opatření na celkovou dobu deseti dní, tzn. do 13. října.

Kontroly na hranicích se Slovenskem jsou součástí opatření k ochraně vnitřních hranic, opatření je koordinované se sousedními státy. Kontroly jsou namátkové a přizpůsobené aktuálnímu vývoji situace.

„Namátkové kontroly na slovenských hranicích nám pomohou s efektivním bojem proti skupinám převaděčů. Opatření je dočasné a přistupujeme k němu v úzké koordinaci s Polskem, které zavádí obdobné kontroly jako Česká republika,“ vysvětluje ministr vnitra Vít Rakušan s tím, že kontroly by měly co nejméně omezit přeshraniční provoz.

Případné další prodloužení kontrol bude záviset na aktuální situaci. Ministerstvo žádá občany o pochopení a vstřícnost při případné kontrole.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Lubomír Metnar byl položen dotaz

Proč nikdo neřeší nákup tanků bez výběrka?

Dobrý den, schvalujete nákup tanků, který vláda plánuje? Mě překvapuje, že nikdo neřeší, že nákup probíhá bez výběrového řízení. Podle mě to zavání korupcí nebo minimálně plýtvání veřejnými penězi, protože když není výběrko, jak se ví, že jde pro nás o ten nejvýhodnější nákup?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Žvanil...Vít Rakušan, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseRendaBenda , 05.10.2023 9:44:12
Vy progresivisté na co sáhnete,..........! Neumíte ani bábovičku vytvořit. Umíte ji jen radostně rozšlápnout! Kdybyste chtěli a uměli, tak jste migraci mohli zastavit už v roce 2015 a zcela jednoduše. Ale vy raději vítáte, protože z toho máte prima kšeft...:-(((

|  5 |  0

Další články z rubriky

Kordová Marvanová: Nejvíc štve nechuť Ministerstva vnitra ke zpřísnění zbraňové legislativy

23:08 Kordová Marvanová: Nejvíc štve nechuť Ministerstva vnitra ke zpřísnění zbraňové legislativy

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na závěry vyšetřování zásahu Policie ČR na Filozofické …