Ministr Rakušan: Plníme slib, že krizové řízení zpřehledníme

21.12.2021 16:41 | Tisková zpráva

Konec duplicitního a nejasného rozhodování. Krizové řízení státu bude i v době pandemie opět pod kontrolou Ústředního krizového štábu, který bude vládě navrhovat řešení a nová opatření.

Ministr Rakušan: Plníme slib, že krizové řízení zpřehledníme
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vít Rakušan, 1. místopředseda vlády a ministr vnitra

Ministr vnitra Vít Rakušan včera jako předseda poprvé řídil Ústřední krizový štáb (ÚKŠ). Hlavní náplní prvního jednání bylo zjednodušení jeho struktury a vrácení boje proti pandemii zpátky pod hlavičku ÚKŠ. „Navrhli jsme řešení, které nám okamžitě umožní fungovat jednodušeji a bez duplicit. Ukončíme tak situaci, kdy se rozhodovalo na více místech a byly tu struktury, které nespadaly do pyramidy krizového řízení,“ vysvětlil ministr vnitra a předseda ÚKŠ Vít Rakušan. Změny navrhne vládě k schválení už tuto středu.

Pokud vláda návrhy schválí, stane se skupina tzv. covidových ministrů pracovní skupinou Bezpečnostní rady státu a Integrovaný centrální řídící tým se jako pracovní orgán zařadí do struktur ÚKŠ. Zanikne naopak Rada vlády pro zdravotní rizika, protože její role v krizovém rozhodování byla dle ministra vnitra nejasná. „Plníme slib, že krizové řízení zpřehledníme. Platí také, že informace o aktuální situaci a nových pravidlech budeme dávat s předstihem a budeme je jednoznačně vysvětlovat,“ dodal ministr vnitra s tím, že do budoucna čekají fungování ÚKŠ další změny.

ÚKŠ také zadal ministrovi zdravotnictví Vlastimilu Válkovi úkol přijít ve středu s konkrétní sadou opatření, která budou platná po konci nouzového stavu. Cílem je co nejdříve občanům i podnikatelům vysvětlit, s jakými pravidly mohou v příštích dnech počítat.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

David (SPD): Macron prý chce nahradit von der Leyenovou

17:17 David (SPD): Macron prý chce nahradit von der Leyenovou

Informace na svém veřejném facebookovém profilu o údajných ambicích francouzského prezidenta Macrona…