Ministr Síkela: Pomůžeme obcím získat prostředky na revitalizaci brownfieldů

22.03.2022 11:30

Ministerstvo průmyslu a obchodu pomůže obcím i krajům s regenerací brownfieldů i energetickou náročností budov. Přijímá předběžné žádostí o podporu

Ministr Síkela: Pomůžeme obcím získat prostředky na revitalizaci brownfieldů
Foto: MPO
Popisek: Jozef Síkela je ministrem průmyslu a obchodu

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) spouští nový program, který pomůže obcím i krajům zregenerovat zanedbané budovy a areály a využít je pro podnikatelské účely. Program má také přispět ke snížení energetické náročnosti budov. K dispozici bude 500 milionů korun. Související výzva bude financována z Národního plánu obnovy (NPO). 

Anketa

Vážíte si Jaromíra Nohavici?

94%
3%
hlasovalo: 41950 lidí

„Regenerace brownfieldů s sebou nese vyšší náklady. My tímto způsobem pomůžeme obcím z celé ČR získat prostředky na revitalizaci starých areálů, které je tíží, podpořit rozvoj podnikatelských i nepodnikatelských aktivit na území města a současně i přispět ke snížení energetické náročnosti budov,“ říká ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela.

Kraje, obce, města i městské části z celé ČR, které mají na svém území brownfieldy vhodné pro budoucí převažující podnikatelské i částečně nepodnikatelské využití, včetně výstavby obecních bytů, mohou již podávat předběžné žádosti o podporu.

Cílem programu je podpořit projekty ve vlastnictví krajů, obcí a městských částí pro revitalizaci území se starou stavební zátěží (brownfieldy) se záměrem provést energeticky účinnou renovaci budov, příp. demolici a výstavbu nových energeticky účinných budov.

Rovněž mohou být podpořeny projekty, kde proběhne částečná rekonstrukce a částečná dostavba budovy. Koncovými uživateli jsou převážně podnikatelské subjekty s NACE na podnikatelskou činnost.

Podání předběžné žádosti o dotaci je podmínkou pro vznik uznatelných nákladů a pro zahájení fyzické realizace projektu. Více informací je k dispozici ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Zbyněk Stanjura byl položen dotaz

Oddluženi

Dobrý den proč nemají občané stejné podmínky jak firmy co jdou do insolvence ?? Proč nestačí splatit 30% dluhu do 7 let ??

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Mediální oblíbenec to nakonec vyhrál

12:00 Vích (SPD): Mediální oblíbenec to nakonec vyhrál

Vzhledem k tomu, že v České republice ještě nebyla zavedena ani korespondenční volba ani volba elekt…