Ministr Stropnický: Dodávky zbraní na Ukrajinu nejsou řešením

08.02.2015 12:59

Ministři obrany států NATO řešili krizi na Ukrajině i další bezpečnostní otázky

Ministr Stropnický: Dodávky zbraní na Ukrajinu nejsou řešením
Foto: Daniela Černá
Popisek: Ministr obrany Martin Stropnický

Martin Stropnický se ve čtvrtek 5. února zúčastnil v Bruselu zasedání ministrů obrany zemí NATO. Jednalo se o první jednání aliančních ministrů obrany od summitu ve Walesu. Ministři se zabývali vývojem bezpečnostní situace na východní a jižní hranici Aliance, zejména v souvislosti s děním na Ukrajině a aktivitami Islámského státu.

„Dodávky zbraní na Ukrajinu nejsou řešením. Neexistuje jiný způsob, než se snažit jednat, přesvědčit Rusko, aby dodržovalo dohody,“ shrnul výsledek diskuse v Bruselu na téma ukrajinské krize Martin Stropnický.

Dalším tématem jednání byl plnění Akčního plánu připravenosti, který byl hlavním výstupem velšského summitu. Pokračují přípravy na vytvoření aliančních Sil velmi vysoké pohotovosti (Very High Readinness Joint Task Force, VJTF), do kterých přispěje i Česká republika.

Část jednání byla věnována přípravě nové Politické směrnice NATO pro plánování. Tento důležitý dokument bude podepsán na červnové schůzce ministrů obrany a budou se od něj odvíjet budoucí obranné plány NATO.

Členové Skupiny pro jaderné plánování (ministři členských států NATO bez Francie) se setkali v rámci svého pravidelného jednání, aby prodiskutovali aktuální otázky spojené s alianční jadernou politikou.

Vlastnímu jednání ministrů předcházelo zasedání Komise NATO - Gruzie. Aliance, včetně České republiky, se hodlá dále aktivně podílet na rozvoji obranných kapacit Gruzie a chce pokračovat ve společném výcviku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Ministerstvo obrany

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ostrá (SOCDEM): Model hospodářského růstu na základě nízkých mezd se už dávno vyčerpal

14:17 Ostrá (SOCDEM): Model hospodářského růstu na základě nízkých mezd se už dávno vyčerpal

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výši mezd.