Ministr Stropnický: Munici dodá armádě český výrobce

26.02.2017 7:30 | Zprávy
autor: PV

Kolegium ministra obrany souhlasilo s uzavřením smlouvy na nákup malorážové munice od společnosti Sellier&Bellot. Jedná se o rámcovou smlouvu na roky 2017 až 2021 v maximálním finančním objemu 3 miliardy Kč s DPH.

Ministr Stropnický: Munici dodá armádě český výrobce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zahraničních věcí Martin Stropnický

„Strategický vojenský materiál chceme kupovat doma, od českých výrobců. Sellier&Bellot je naším logickým a klíčovým partnerem. Smlouva, kterou se podařilo dojednat velmi rychle, nám zajistí na pět let dodávky munice podle potřeb armády," uvedl ministr obrany Martin Stropnický.

„Jedná se o smlouvu na 61 druhů cvičné i ostré munice do ručních zbraní. V letošním roce předpokládáme objednávky za téměř 300 milionů korun," doplnil náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Josef Bečvář.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Minčič (ODS): Od píky

17:38 Minčič (ODS): Od píky

Komentář člena ODS Liberec Jiřího Minčiče k aktuálnímu dění nejen ve straně, ale na politické pravic…