Ministr Stropnický se setká s účastníky kurzu základní přípravy

2. 10. 2016 21:20

V pondělí 3. října 2016 nastoupí do kurzu základní přípravy k Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově na 550 nových rekrutů AČR, kteří zde absolvují tříměsíční základní výcvik. Jeho cílem je naučit vojáky základním dovednostem a znalostem nezbytným pro službu v AČR.

Ministr Stropnický se setká s účastníky kurzu základní přípravy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zahraničních věcí Martin Stropnický

Společně s nimi nastoupí více než 50 nových příslušníků Aktivní zálohy OS ČR. Ti se zde zapojí do šestitýdenního vojenského cvičení, které jsou povinni absolvovat všichni vojáci v aktivní záloze v prvním roce při prvním uzavření dohody o zařazení do aktivní zálohy. Komplexní polní výcvik v závěru kurzu prověří znalosti a dovednosti záložníků při plnění bojových úkolů ve ztížených podmínkách a ochraně objektů důležitých pro obranu státu.

Novinkou bude nástup 16 občanů na dobrovolné vojenské cvičení. Dobrovolné vojenské cvičení je dobrovolnou přípravou vojáka v záloze. Tato forma základní přípravy je určena pro vojáky v záloze, kteří nevykonali vojenskou činnou službu a požádali o účast na dobrovolném vojenském cvičení. Získané znalosti, dovednosti a návyky těchto dobrovolníků po ukončení výcviku odpovídají svou úrovní přípravě vojáků AZ.

S novými rekruty AČR, novými příslušníky Aktivní zálohy i občany nastupujícími na dobrovolné vojenské cvičení se v pondělí 3. října 2016 setká ministr obrany ČR Martin Stropnický.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Svoboda (ODS): Praha potřebuje nastartovat

22:00 Svoboda (ODS): Praha potřebuje nastartovat

Komentář na facebookovém profilu k nadcházejícím komunální volbám