Ministr Ťok: České dálnice nejsou stavěné na rychlost 150 km/h

29.04.2015 16:43 | Zprávy

Vyjádření ministra dopravy k možnému zvýšení rychlosti na dálnicích až na rychlost 150 km/h, o kterém dnes rozhodla Sněmovna

Ministr Ťok: České dálnice nejsou stavěné na rychlost 150 km/h
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr dopravy Dan Ťok

„Česká dálniční síť v současné době není stavěná na to, aby se po ní mohlo bezpečně jezdit rychlostí 150 km/h. Ministerstvo dopravy proto nebude vybírat žádné úseky, kde by se rychlost zvýšila až na tento limit. Navýšení rychlosti na konkrétním dálničním úseku vždy definuje a schvaluje ministerstvo dopravy. Podmínkou bude i souhlas ministerstva vnitra. Rozhodnutí poslanců dát do zákona možnost zvýšit rychlost na 150 km/h není ani dobrým psychologickým vzkazem pro řidiče. Nechci, aby řidiči na dálnicích závodili. Naopak si přeju, aby jezdili bezpečně a ohleduplně,“ řekl ministr dopravy Dan Ťok.

„Zcela jiná je situace u vybraných úseků silnic I. třídy, které jsou směrově dělené a mají mimoúrovňová křížení. Na těchto úsecích chceme zákonem od příštího roku umožnit zvýšení rychlosti z 90 km/h na 110 km/h, protože tomu konstrukčně odpovídají. I v tomto případě ale zvýšení rychlosti na 110 km/h musí pro každý úsek schválit příslušný kraj a vyšší rychlost nesmí ohrožovat bezpečnost řidičů,“ doplnil Ťok.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Bc. Hana Ančincová byl položen dotaz

Jak byste zranitelnost definovala vy?

Koho je podle vás třeba chránit a komu pomoci? Bohužel realita je dnes taková, že ti, co pomoc od státu opravdu potřebují, se jí buď nedočkají vůbec nebo je hodně mizivá a naopak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kaprálová (PRO): Ústavní soud „povýšil“ na cestovní kancelář

10:21 Kaprálová (PRO): Ústavní soud „povýšil“ na cestovní kancelář

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k sporu o cestu prezidenta Pavla na summit NATO