Ministr Ťok: Děkuji řidičům, že drtivá většina z nich jezdí v modernizovaném úseku slušně

15.08.2017 16:06

Plynulejší a bezpečnější provoz přineslo letošní úsekové měření rychlosti na modernizované dálnici D1. Podle analýzy měření v úseku Psáře – Soutice se přestupku jízdy nepřiměřenou rychlostí dopustilo pouze 1,2 procenta řidičů. Drtivá většina motoristů tedy zúženými pruhy projížděla bezpečně a respektovala omezení rychlosti. Vzhledem k vysoké intenzitě dopravy na D1 ovšem i tak policie zaznamenala téměř 50.000 přestupků.

Ministr Ťok: Děkuji řidičům, že drtivá většina z nich jezdí v modernizovaném úseku slušně
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Na setkání do Pardubic přijel také ministr dopravy Dan Ťok

Detekční kamery sledovaly rychlost v obou směrech mezi exity 49 Psáře a 56 Soutice. Podle podnětu policie v období od 1. dubna do 31. července spáchalo přestupek celkem 48 380 řidičů, což odpovídá 1,2 procenta automobilů projíždějících modernizovaným úsekem.

„Děkuji řidičům, že drtivá většina z nich respektuje sníženou rychlost a v modernizovaném úseku jezdí slušně. Cílem měření není vybírat pokuty, ale zvýšit plynulost a bezpečnost dopravy na D1. Proto také na měření upozorňujeme a jsme rádi, že řidiči jsou v dopravních omezeních na D1 trpěliví “, říká ministr dopravy Dan Ťok.

Řidiči při letošním měření na dálnici D1 byli ještě ukázněnější než loni, kdy v úseku Ostravačice - Kývalka policie zaznamenala přestupek u tří procent projíždějících řidičů. Velká většina řidičů, kteří v kontrolovaném úseku (Psáře – Soutice) překročili povolenou rychlost, jela do 109 km/h (44879). Našlo se ovšem i 12 řidičů, kteří projeli zúžené pruhy rychlostí více než 140 km/h.

Dan Ťok

  • BPP
  • Ministr dopravy v demisi
  • ministr dopravy

Automatické měření rychlosti zůstane v úseku Psáře – Soutice i v dalších měsících. Odstraněno bude po ukončení stavebních prací. Dopravně bezpečnostní akce má za cíl plynulejší provoz, méně nehod a nebezpečných situací.

Ministerstvo dopravy, policie i město Vlašim, které má řešení přestupků v tomto úseku na starosti, řidiče opakovaně upozorňovaly na to, že úsek budou kvůli bezpečnosti sledovat kamery. Měřenou část dálnice rovněž označuje informační tabule se symbolem radaru. Vybrané prostředky z úsekového měření město Vlašim investuje zpět do bezpečnosti silničního provozu.

Detekční kamery se už loni osvědčily u Brna, kde v souvislosti s jejich nasazením poklesla nehodovost v měřeném úseku. Nasazení úsekového měření v dalších úsecích D1 závisí na dokončení otevřené soutěže na měřící sady, kterou nově vypsalo Ředitelství silnic a dálnic. Po dokončení této veřejné zakázky ministerstvo dopravy s dotčenými městy a policí dohodne, jak se bude s úsekovým měřením na D1 pokračovat v příští stavební sezóně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kubalčík (KONS): STAN by měli požadovat předložení čistého lustračního osvědčení

22:10 Kubalčík (KONS): STAN by měli požadovat předložení čistého lustračního osvědčení

Konzervativní strana vyzývá hnutí STAN k přehodnocení rozhodnutí jednat o podmínkách podpory vlády A…