Ministr Ťok z Británie k Dieselgate: Servisní prohlídky pro škodovky zřejmě nebudou povinné, nejsou k tomu zákonné prostředky

15.12.2015 21:18 | Zprávy
autor: PV

Majitelé škodovek s dotčenými dieselovými motory nebudou zřejmě muset na povinné servisní prohlídky, jak doposud hrozilo. Po jednání s britskou homologační autoritou VCA a britským ministrem dopravy Patrickem Mc Loughlinem to řekl český ministr dopravy Dan Ťok. Podle něj je cílem chránit majitele dotčených automobilů, kteří se žádné chyby nedopustili.

Ministr Ťok z Británie k Dieselgate: Servisní prohlídky pro škodovky zřejmě nebudou povinné, nejsou k tomu zákonné prostředky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr dopravy Dan Ťok

"Britská autorita VCA, která homologuje škodovky pro evropský trh, stejně jako britské ministerstvo dopravy říkají, že nevidí zákonné prostředky, jak přinutit všechny majitele dotčených aut k návštěvě servisu. Na druhou stranu hledají způsob, jak přimět co nejvíce majitelů automobilů, aby si přijeli aktualizovat software. V lednu se ještě setkáme se zástupci Visegradské skupiny, kde probereme  jednotný postup. Definitivní rozhodnutí na evropské úrovni ale padne až začátkem příštího roku," říká ministr dopravy Dan Ťok.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Minčič (ODS): Od píky

17:38 Minčič (ODS): Od píky

Komentář člena ODS Liberec Jiřího Minčiče k aktuálnímu dění nejen ve straně, ale na politické pravic…