Pacientské organizace jsou převážně spolky sdružující chronicky nemocné osoby a jejich blízké. Za každou z téměř dvou set z nich stojí silný lidský příběh, do kterého se promítla nemoc či zdravotní postižení. Profesionálně vést pacientskou organizaci a aktivně zvyšovat zdravotní gramotnost však nelze dělat po večerech doma z kuchyně.
„Pacientské organizace vznikly tzv. zdola. Založili je sami pacienti nebo jejich rodiny s cílem vzájemně se podpořit a upozornit na problémy, které přináší život se zdravotní diagnózou. Tyto spolky reprezentují zájmy a práva pacientů v systému zdravotní péče,“ říká ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.
V českém zdravotnictví hrají pacientské organizace důležitou roli, protože pomáhají odlehčit lékařům i celému systému. Ministerstvo zdravotnictví proto spustilo projekt Pacientský hub. Platforma, sídlící v pražských Vršovicích, nabízí svým členům zázemí, vzdělávací akce, e-learning a vzájemné sdílení zkušeností.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
financování , konference , MZ , pacienti , organizace , Válek
autor: PV
Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?
A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?
Další články z rubriky

20:16 Turková (PRO): Brutálně ho zbili při odvodu. Na následky zemřel. To je Ukrajina
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Ukrajině.
- 18:12 Senátor Hraba: Na profil mi chodí různé existence neschopné normální slušné diskuze
- 16:14 Ministr Ženíšek: Kandiduju, aby nám po volbách nediktovala Moskva
- 14:12 Zálom (Svobodní): Niedermayer je prostě darebák
- 12:17 Nerudová (STAN): Místo štěkání volím raději práci
- 10:17 Langšádlová (TOP 09): Rusko zůstává největší hrozbou pro evropskou bezpečnost