Ministr Zaorálek vystoupí na plénu Parlamentního shromáždění Rady Evropy

04.10.2017 21:59

Ministr Zaorálek vystoupí 9. října 2017 jakožto předseda Výboru ministrů Rady Evropy před zákonodárci z členských států Rady Evropy. Ministr se zúčastní zasedání podzimního pléna Parlamentního shromáždění Rady Evropy ve Štrasburku, kde bude též odpovídat na dotazy zákonodárců zaměřené na aktivity Výboru ministrů. Česká republika zastává předsednictví ve Výboru ministrů Rady Evropy od 19. května do 15. listopadu 2017.

Ministr Zaorálek vystoupí na plénu Parlamentního shromáždění Rady Evropy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lubomír Zaorálek

Ministr představí na říjnovém plénu Parlamentního shromáždění Rady Evropy (PACE) aktivity Výboru ministrů za uplynulé období od letního zasedání PACE. Zmíní také některé konkrétní konference navázané na české předsednické priority.

Při příležitosti své návštěvy ve Štrasburku se ministr sejde s generálním tajemníkem Rady Evropy Thorbjornem Jaglandem, s předsedkyní Kongresu místních a regionálních samospráv Gudrun Mosler-Törnströmovou a s vedením PACE ke krátkým bilaterálním rozhovorům. Ministr Zaorálek se ve Štrasburku zúčastní i slavnostního vyhlášení laureáta Ceny Václava Havla za lidská práva, kterou každoročně uděluje PACE ve spolupráci s Knihovnou Václava Havla a Nadací Charty 77. Při této příležitosti v budově Rady Evropy zahájí výstavu Václav Havel – Politika a svědomí.

PACE je původně konzultativní orgán Rady Evropy, jenž je složen z jednotlivých národních parlamentních delegací. V plénu se schází každý rok celkem čtyřikrát na zasedáních ve Štrasburku. Schvaluje dokumenty nezávazného charakteru – rezoluce, doporučení a stanoviska. Mezi výsadní úkoly PACE patří například monitoring závazků členských států, převzatých v okamžiku přijetí do Rady Evropy.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokšanová (KSČM): Děkujeme - nezapomínáme. Nikdy!

6:03 Prokšanová (KSČM): Děkujeme - nezapomínáme. Nikdy!

Kdo nás osvobodil? A komu to nemáme zapomenout? Snad nám ministryně Černochová napoví!