Ministryně Benešová: Jeroným Tejc je výborný vyjednávač

14.02.2020 12:42

Ministerstvo spravedlnosti má nového odborného náměstka – v pátek 14. února 2020 složil služební slib nový náměstek pro řízení sekce koordinace boje proti korupci Jeroným Tejc.

Ministryně Benešová: Jeroným Tejc je výborný vyjednávač
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marie Benešová, ministryně spravedlnosti
reklama

V prvním kole výběrového řízení vyhlášeného 11. prosince 2019, do kterého se přihlásil jeden uchazeč, neuspěl nikdo. Proto bylo 16. ledna 2020 vyhlášeno kolo druhé. V něm uspěl dosavadní náměstek člena vlády Jeroným Tejc.

Ministryně Marie Benešová k výsledku výběrového řízení uvedla: „S výsledkem jsem velice spokojena. Jeroným Tejc je výborný vyjednávač, je vysoce konsensuální. Z jeho tehdejšího působení v Poslanecké sněmovně ho hodnotím jako brilantního předsedu Ústavně právního výboru. Věřím, že i v nové pozici náměstka pro řízení sekce koordinace boje proti korupci bude pro justici velkým přínosem.“

Mezi priority nového náměstka patří především prosazení zákona o lobbování a o ochraně oznamovatelů, zkvalitnění fungování centrálního registru oznámení podle zákona o střetu zájmů, zejména jeho propojení s veřejnými rejstříky, a dále také zkrácení doby projednávání žádostí o náhradu škod vzniklých při výkonu veřejné moci. V oblasti vězeňství se pak Jeroným Tejc zaměří na posílení možnosti zaměstnávání odsouzených osob a ve spolupráci s Probační a mediační službou bude pracovat na snížení rizikových faktorů a recidivy.

„Byť jsem původní profesí advokát, vykonával jsem současně velkou část svého profesního života veřejné funkce, v nichž jsem získal řadu zkušeností uplatnitelných v oblasti kontroly a legislativy boje s korupcí, střetu zájmů či vězeňství. Spolupodílel jsem se na přípravě desítek návrhů zákonů v této oblasti a rád bych se v nové pozici tomuto tématu věnoval i nadále,“ uvádí Jeroným Tejc.

Do agendy čtvrtého odborného náměstka Ministerstva spravedlnosti budou spadat odbory střetu zájmů a boje proti korupci, odškodňování, milostí a inspekce a dále Vězeňská služba, Probační a mediační služba, Rejstřík trestů a Institut pro kriminologii a sociální prevenci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Když se Německu a Francii chce, EU je schopná všeho

10:57 Vích (SPD): Když se Německu a Francii chce, EU je schopná všeho

Jak moc nám prospívá, nebo spíš neprospívá, členství v EU, se můžeme podívat na třech příkladech z p…